„Solidarność” obchodzi dwie bardzo ważne rocznice

W rocznicę Porozumień Sierpniowych i zbrodni lubińskiej związkowy z legnickiej „Solidarności” już tradycyjnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

W tym roku mija 36. rocznica powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego oraz 34. rocznica Zbrodni w Lubinie, kiedy w wyniku działań milicji i ZOMO od kul zginęły trzy osoby.

Związkowcy z „Solidarności” przy papieskim pomniku w centrum miasta spotykają się co roku. W środowe południe złożyli kwiaty i modlili się.

Bogdan Orłowski– Dziękujemy Bogu za Jana Pawła II bez którego nie byłoby przecież „Solidarności” – mówi Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

Główne uroczystości sierpniowych rocznic odbędą się popołudniu w Lubinie.

– To szczególna data dla związku. Z jednej strony obchodzimy urodziny. Z drugiej oddajemy hołd zamordowanym przez komunistów kolegom – mówi przewodniczący Orłowski.

 

Delegacja Solidarności przy Pomniku Papieża (4) Delegacja Solidarności przy Pomniku Papieża (3) Delegacja Solidarności przy Pomniku Papieża (2) Delegacja Solidarności przy Pomniku Papieża (1)

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com