Strajk w PKP Cargo od 18 grudnia

18 grudnia rozpocznie się strajk generalny pracowników PKP Cargo. Protest będzie miał charakter kroczący. 
Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy podjął taką decyzję „wobec braku jakichkolwiek działań Zarządu PKP CARGO S.A. zmierzających do przywrócenia zerwanego jednostronnie dialogu społecznego i zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi działającymi w PKP CARGO S.A. oraz brakiem realizacji postulatów płacowych będących przedmiotem sporu zbiorowego”. Jednocześnie wszystkie zakładowe komitety protestacyjno -strajkowe zostały zobowiązane do kontynuacji działań zmierzających do przeprowadzenia bezterminowego strajku.
Pierwotnie akcja protestacyjna miała rozpocząć się 9 listopada, jednak w odpowiedzi na apel posłów Prawa i Sprawiedliwości związkowcy zadecydowali o zawieszeniu strajku do 9 grudnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
W sierpniu, po fiasku mediacji z pracodawcą we wszystkich zakładach PKP Cargo przeprowadzono referendum strajkowe. 96 proc. głosujących opowiedziało się za rozpoczęciem strajku. We wrześniu w spółce ogłoszono gotowość strajkową. Związkowcy domagają się podwyżki o 250 zł netto. Swoje żądanie uzasadniają bardzo dużym obciążeniem pracą załogi spółki. Podkreślają, że w związku z realizowanym w spółce programem dobrowolnych odejść pracownikom, którzy zostali w firmie, znacząco poszerzono zakres obowiązków służbowych.
hd KK NSZZ „Solidarność”
Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com