XXXIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Co roku w dwudniowej Pielgrzymce Ludzi Pracy uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. W tym roku już po raz 33 „Solidarność” przybędzie na Jasną Górę z hasłem  „Z ochotą serc do Jasnogórskiej Matki Zawierzenia”.

W sobotę 19 września o godz.19.00 mszy św. na Szczycie będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. O godz.21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu MB, a zaraz po nim o godz.21.45 droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O godz. 00.00  mszę św. koncelebrowaną w Bazylice odprawi ks. prałat Zbigniew Kuzia.
W niedzielę 20 września od godz. 1.00 do 4.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu odbywać się będzie czuwanie modlitewne. O godz. 7.00 odbędzie się Droga Krzyżowa przygotowana przez Regiony „Solidarności”: Środkowo-Wschodni i Podkarpacie. Modlitwa różańcowa ze szczytu Jasnej Góry odprawiona zostanie o godz.9.00 rano, po niej o godz.10.00 muzycy Filharmonii Lubelskiej zagrają koncert.
Przewodniczący KK Piotr Duda przywita pielgrzymów o godz. 10.40. O godz.11.00 uroczystą mszę odprawi ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski
Organizatorami wydarzenia są Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, Jasnogórska Fundacja Pro Patria Bastion św. Rocha, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, Region Częstochowski NSZZ „Solidarność”.

Z Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” wyjeżdża do Częstochowy blisko 300 osób reprezentujących ZG Rudna, ZG Lubin, ZG Polkowice Sieroszowice, Huta Miedzi Legnica, Huta Miedzi Głogów, MPK Legnica, Energetyka Lubin, PeBeKa, Oświata Lubin, ZGM Legnica, PKP Cargo, Szpital Złotoryja, ZWR,

hd
Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com