Pracownicy MOPS i DPS w sporze zbiorowym z pracodawcą. Grożą strajkiem

Siedem dni na spełnienie żądań dała prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy. Związkowcy żądają natychmiastowych podwyżek i grożą strajkiem.

W środę 8 czerwca przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dostarczyli do Ratusza pismo, w którym informują o wejściu w spór zbiorowy z pracodawcą.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy powołując się na przepisy ustawy z 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, żąda w imieniu pracowników podwyżki w wysokości 1,2 tys. zł brutto z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 oraz 400 zł brutto podwyżki od stycznia 2023 roku.

Związkowcy ostrzegają prezydenta, że jeśli nie spełni ich żądań, spór zbiorowy przekształci się w strajk. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od lat walczą o podniesienie pensji. Dziś, po „podwyżce” od 1 stycznia średnio o 1 zł brutto zarabiają średnio 3020 zł. Związkowcy do dziś nie doczekali się rozmów z prezydentem i teraz stawiają sprawę na ostrzu noża, dając siedem dni na spełnienie swoich żądań.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com