Mikołaje w strażackich mundurach

Był apel – jest odzew. Legniccy strażacy zebrali pieniądze i przygotowali paczki dla potrzebujących dzieci. W środę mikołaje w strażackich mundurach przynieśli prezenty do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Paczki z łakociami trafią do najbardziej potrzebujących.

Po raz pierwszy legniccy strażacy włączyli się w akcję charytatywną dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ale już zapowiadają, że nie po raz ostatni.

– Jak tylko w mediach społecznościowych przeczytaliśmy apel TPD od razu przystąpiliśmy do działania. Do tej akcji włączyła się strażacka „Solidarność”. Udało nam się zebrać tysiąc złotych i za te pieniądze kupiliśmy przede wszystkim słodycze, czyli to, co dzieci lubią najbardziej – mówi Waldemar Ziętek z legnickiej straży pożarnej.

Strażacy w sumie przygotowali 10 paczek wypełnionych po brzegi słodyczami. W środę dostarczyli prezenty do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Paczki, jeszcze przed Dniem Św. Mikołaja, trafią do podopiecznych legnickiego TPD.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com