Prezydium „S”: Apelujemy o odważną obronę pamięci i świętości naszego Papieża

– Apelujemy do członków i sympatyków naszego Związku o odważną i cierpliwą postawę w obronie pamięci i świętości naszego Papieża. To jego pontyfikat obudził w nas „Solidarność”, która wywalczyła Polakom niepodległą i demokratyczną Ojczyznę – podkreśla Prezydium KK NSZZ „Solidarność” w specjalnym apelu ws. obrony godności i dobrego imienia św. Jana Pawła II.

– Od wielu lat jesteśmy świadkami ataków różnych środowisk na osobę świętego Jana Pawła II. Do dewastacji Jego pomników dochodziło już wielokrotnie w przeszłości. Jednak w ostatnim czasie fala nienawiści wobec osoby Papieża-Polaka uległa wielkiemu nasileniu – czytamy w apelu.

Prezydium „S” podkreśla, że w Polsce i na całym świecie jesteśmy świadkami próby przeprowadzenia rewolucji obyczajowej. – Celem tej rewolucji jest „wyzwolenie” człowieka z wszelkich norm kulturowych, obyczajowych, godnościowych – zrównanie praw związków homoseksualnych z prawami małżeńskimi, w tym prawa do adopcji dzieci, prawa do aborcji na życzenie (a w przyszłości z pewnością eutanazji), czy edukacji seksualnej już w wieku wczesnoprzedszkolnym – napisano wapelu podpisanym przez Piotra Dudę i Ewę Zydorek.

– Przeszkodą na drodze do stworzenia „modelu nowego człowieka” jest tradycyjna rodzina oparta na wartościach chrześcijańskich, która swoje oparcie ma przede wszystkim w Kościele Katolickim. Stąd próba zniszczenia Kościoła, a nie da się tego zrobić bez zniszczenia świętości Jana Pawła II – czytamy w piśmie.

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com