Rozlała się czara goryczy

Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” Region Dolny Śląsk domagała się w samo południe w czwartek 27 czerwca podwyżek dla nauczycieli. Związkowcy zgromadzeni na schodach Urzędu Wojewódzkiego rozlali wodę symbolizująca przelanie się czary goryczy.

Przypomnijmy, że w lutym br w tym miejscu odbyły się rozmowy oświatowców z minister Zalewską i w podpisanym wówczas porozumieniu minister zobowiązała się do powołania zespołu płacowego. Wobec braku efektów tego porozumienia działacze postanowili zareagować akcją protestacyjną.

O trudnej sytuacji nauczycieli mówili m.in. Marzena Marzyńska, Jolanta Kornel, Kazimiera Sygulska. O poparciu dla żądań nauczycieli mówili też przedstawiciele prezydium dolnośląskiej Solidarności – Krzysztof Domagała i Grzegorz Makul. 

Zebrani zaśpiewali piosenki przygotowane przez działacza głogowskiej Solidarności Ludwika Lehmana, w których w dowcipny sposób domagano się odwołania minister Zalewskiej.

Danuta Utrata, przewodnicząca oświatowej Solidarności wręczyła petycję zawierająca m.in. postulat 15% podwyżki płac dla nauczycieli wicewojewodzie dolnośląskiemu Kamilowi Zielińskiemu oraz kuratorowi Romanowi Kowalczykowi.

Akcję wsparł przewodniczący Zarządu Regionu Kazimierz Kimso. Wobec zgromadzonych zebranych pod Urzędem przewodniczący dolnośląskiej Solidarności zadeklarował pełną determinację w ich walce o godność.

Marcin Raczkowski Solidarnośc Dolny Śląsk

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com