Dołącz do nas. Załóż organizację zakładową

Jeśli w twoim zakładzie pracy działa NSZZ ,,Solidarność” nie musisz zakładać nowego związku wstąp do nas walcz z nami o swoje prawa.

– Jeśli nie ma u ciebie organizacji związkowej porozmawiaj z koleżankami i kolegami z pracy , jeśli ich odczucia i spostrzeżenia są podobne do twoich, zorganizujcie się w związek zawodowy. Wspólnie będziecie silniejsi i załatwicie więcej.

– Skontaktuj się z przedstawicielem Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ ,,Solidarność” w Legnicy ul. Skarbka 9 ( tel. 76 721 08 78) Pomożemy założyć związek w twoim zakładzie pracy. Uzyskasz od nas wszystkie potrzebne informacje i dokumenty oraz profesjonalną pomoc organizacyjną i prawną.

– Zorganizuj spotkanie najlepiej poza zakładem pracy. Poproś osobę która również zaangażuje się w tą sprawę tak jak ty. Pamiętaj wszystkie twoje koleżanki i koledzy muszą czuć że to oni organizują się w związek nie możesz ich do tego przymuszać. Przygotuj się do spotkania, w celu przekazania argumentów za założeniem związku. Pomorze ci to w rzetelnym przedyskutowaniu problemu oraz budowaniu pozycji lidera.

– Zaproponuj założenie związku zawodowego. Zgodnie z przepisem art.25I ustawy o związkach zawodowych uprawnienia zakładowej organizacji związkowej będą przysługiwać tylko organizacji zrzeszającej co najmniej 10 członków będących pracownikami. Jednak, aby założyć organizację związkową wystarczą tylko 3 osoby. (dokumenty do pobrania

– W celu rejestracji związku przyjdź do Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ ,,Solidarność” w Legnicy ul. Skarbka 9 (tel. 76 721 08 78). Po zarejestrowaniu Tymczasowej Komisji Zakładowej w Regionie Zagłębia Miedziowego NSZZ ,,Solidarność” nabywa ona praw władzy związkowej z wszystkimi przysługującymi jej prawami i ochroną prawną.

– Następnym krokiem jest przekształcenie Tymczasowej Komisji Zakładowej w Komisję Zakładową zgodnie ze Statutem NSZZ ,,Solidarność” w terminie do 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Pomożemy przeprowadzić wam wybory władz statutowych, założyć konto prowadzić dokumentacje związkową i księgową. Przeszkolimy wszystkich działaczy z zakresu prawa związkowego. prawa pracy, układów zbiorowych, przepisów bhp oraz negocjacji i komunikacji.

– Musicie być świadomi że czeka was ciężka praca aby nie zawieść koleżanek i kolegów którzy wam zaufali. Pamiętajcie jesteśmy do waszej dyspozycji jeśli o to poprosicie, mamy doświadczonych działaczy związkowych, prawników którzy zawsze będą służyć wam pomocą. Solidarność dba o wszystkich swoich członków. Od tej chwili nie jesteście już sami. 

– Nigdy nie zapominajcie że związek tworzą ludzie wasze koleżanki i koledzy, nie można ich zawieść.

Trzeba z nimi rozmawiać, wsłuchać się w ich problemy, doradzać i pytać o zdanie Muszą czuć i wiedzieć

że jesteście z nimi. Nawet najlepszy przewodniczący Komisji Zakładowej i najlepszy działacz związkowy nie jest nieomylny. Prawdziwy lider to osoba którą wszyscy szanują który zawsze znajdzie czas dla członków związku, takie działania stworzą poczucie wspólnoty i pozwolą wam zbudować prawdziwą siłę związku.

ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com