Uroczystość ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Parszowicach

18 października 2015 o godz. 14.00 w kościele p. w. Św. Rodziny w Parszowicach odbędzie się  uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w 31. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

Relikwie bł. ks. Jerzego PopiełuszkiW tym roku już po raz dziesiąty wierni zgromadzą się, aby uczcić pamięć błogosławionego kapłana-męczennika. Tym razem uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp Stefan Cichy. Po Mszy św. będziemy mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu SEMEN z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy oraz obejrzeć wystawę plastyczną i fotograficzną poświęconą życiu księdza Jerzego.

Jako wprowadzenie do Eucharystii, o 13.30 w kościele zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna o bł. ks. Jerzym. W tym roku zostanie pobłogosławiony obraz bł. Jerzego, który funduje  NSZZ Solidarność Zagłębie Miedziowe. Na uczestników uroczystości czekają także inne atrakcje, m. in. pamiątka z uroczystości, poczęstunek, wspólne zdjęcie oraz mecz siatkówki.

Popiełuszko ksiądz błogosławiony

Popiełuszko

Warto wspomnieć, że 28 maja 1972 bł. ks. Jerzy przyjął święcenia z rąk Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Archikatedrze św. Jana w Warszawie, a już 4 czerwca 1972 roku w kościele w Parszowicach razem ze swoim kolegą Bogdanem Liniewskim odprawili jedną z pierwszych Mszy Św. tuż po święceniach. O tym fakcie przypominają pamiątkowe tablice w kościele.

Od 2005 roku w tym właśnie miejscu gromadzą się licznie wierni, członkowie Solidarności Zagłębia Miedziowego oraz przedstawiciele wielu środowisk  ludzi pracy,  by upraszać wstawiennictwo ks. Jerzego – patrona ludzi pracy, a od ubiegłego roku oficjalnego patrona „Solidarności”. 15 października 2010 roku kościół w Parszowicach otrzymał na własność relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

W Parszowicach żyją do dziś osoby, które osobiście znały i gościły w swoim domu bł. Jerzego. Ks. Jerzy przyciąga wielu ludzi. Od ubiegłego roku zrodziła się nowa tradycja, w dniu jego wspomnienia do kościoła w Parszowicach przybywa z Lubina pieszo i na rowerach grupa ze Stowarzyszenia „Wędrowiec”.  To nowy pomysł na uczczenie pamięci Ks. Jerzego, którego ślady obecności są w Parszowicach bardzo namacalne.

13:30 Prezentacja multimedialna o błogosławionym księdzu Jerzym Popiłuszce
14:00 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem  księdza biskupa Stefana Cichego  oraz odsłonięcie obrazu błogosławionego księdza Jerzego
15:15 Program słowno – muzyczny w wykonaniu zespołu kleryckiego „Semen”  przy WSD w Legnicy oraz ucałowanie relikwii
16:00 Wystawa konkursowych prac plastycznych oraz fotografii poświęcona osobie księdza Jerzego

Ks. Grzegorz Ropiak

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com