Festyn w Leszczynie Solidarności w Tauronie

W ramach obchodów 35 rocznicy powstania związku, Komisja Podzakładowa NSZZ „Solidarność” TAURON Kraków Oddział w Legnicy, zorganizowała w sobotę 12.09.2015r.

Festyn Rodzinny na terenie Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie k/Złotoryi. Uczestniczyło w nim ponad 250 osób, w tym zaproszeni goście: Przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” – Bogdan Orłowski i Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” TAURON Kraków – Kazimierz Janowicz.

Pierwszą, oficjalną część festynu otworzył Przewodniczący Komisji Podzakładowej – Bogdan Kieleczawa, który witając wszystkich obecnych przypomniał historię powstania NSZZ „Solidarność”, a także osoby, które w 1980r. tworzyły pierwszą Komisję Zakładową w Zakładzie Energetycznym Legnica. Mówił również aby pamiętać o tym, że przed związkiem już niebawem w październiku kolejne działania związane z prowadzonymi sporami zbiorowymi na tle płacowym. Zachęcał wszystkich do maksymalnej mobilizacji i udziału w referendum strajkowym, a następnie o determinację i udział w działaniach strajkowych, jakie będą miały miejsce w spółce.

Część oficjalną zakończyły wystąpienia zaproszonych gości, którzy złożyli podziękowania i gratulacje wszystkim członkom legnickiej solidarności, życząc im, aby związek w dalszym ciągu rozwijał się tak dynamicznie jak dotychczas. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy akompaniamencie zespołu muzycznego, która trwała do późnych godzin wieczornych. Najmłodszym uczestnikom festynu, a było ich ponad 50 – czas wypełniły gry, zabawy i konkursy organizowane przez Stowarzyszenie „Złota Cooltura” ze Złotoryi. Program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i dzieci chętnie brały w nim udział. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a dla najlepszych drużyn były puchary i nagrody indywidualne. Więcej o tym jak się dzieci bawiły w czasie festynu – na stronie www.zlotacooltura.pl lub ww.facebook.com/zlota.cooltura

Festyn w Leszczynie (9)Festyn w Leszczynie (8)Festyn w Leszczynie (7)Festyn w Leszczynie (13)Festyn w Leszczynie (11)Festyn w Leszczynie (10)Festyn w Leszczynie (6)Festyn w Leszczynie (5)Festyn w Leszczynie (4)Festyn w Leszczynie (3)Festyn w Leszczynie (2)Festyn w Leszczynie (1)

Plugin by:aAM
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com