Stanowisko nr 2/1998 X KZD ws. podziękowania za wsparcie finansowe BKN

Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” wyraża podziękowanie AFL-CIO i innym instytucjom amerykańskim za wieloletnie wsparcie finansowe zaplecza eksperckiego NSZZ „Solidarność” w postaci Biur Konsultacyjno – Negocjacyjnych.

Dzięki temu wsparciu działania naszego Związku były bardziej skuteczne i efektywne. Członkowie Związku uzyskiwali fachową pomoc w rozwiązywaniu sporów i konfliktów oraz wsparcie w negocjacjach układów zbiorowych pracy, regulaminów pracy i innych aktów regulujących szeroko pojętą sferę warunków płacy, pracy i funkcjonowania organizacji związkowych. Ponadto wszyscy chętni członkowie Związku mogli skorzystać z bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez pracowników BKN.