Uchwała KK nr 13/24 ws. powołania Sztabu Akcji Protestacyjnej

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” powołuje Sztab Akcji Protestacyjnej w składzie:

1. Grzegorz Adamowicz
  2. Marek Bogusz
  3. Krzysztof Dośla
  4. Piotr Duda
  5. Jarosław Grzesik
  6. Wojciech Ilnicki
  7. Jerzy Jaworski
  8. Kazimierz Kimso
  9. Maciej Kłosiński
  10. Dominik Kolorz
  11. Waldemar Krenc
  12.  Bartłomiej Mickiewicz
  13.  Dariusz Paczuski
  14. Tomasz Zaborowski

Zadaniem Sztabu będzie ustalenie harmonogramu i koordynacja przygotowań oraz przeprowadzenia manifestacji protestacyjnej planowanej na 10 maja br.

Uchwała KK nr 12/24 ws. realizacji Uchwały KK nr 7/24 ws. referendum ogólnokrajowego i protestu przeciwko polityce klimatycznej UE

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia podjąć działania mające na celu złożenie do Marszałka Sejmu RP wniosku o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy dotyczącej ograniczenia przez Polskę obecnych przepisów strategii „Zielonego Ładu” i obecnej polityki klimatycznej UE.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zobowiązuje:

• Prezydium Komisji Krajowej do podjęcia wszelkich działań organizacyjnych i formalnych dla realizacji tego celu,
  • wszystkie struktury organizacyjne i działaczy Związku do czynnego uczestnictwa w organizowaniu kampanii zbierania podpisów popierających wniosek;
  • członków Związku do podpisywania list poparcia wniosku i udziału w kampanii zbierania podpisów.