Decyzja Prezydium KK nr 66/22 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Fundacji Muzeum Fotografii z siedzibą w Janowie Lubelskim, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na materiałach promujących cykl „Spotkań z Solidarnością” organizowanych w miesiącach czerwiec-wrzesień 2022 roku.

Decyzja Prezydium KK nr 65/22 ws. zgody na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, na wniosek Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane, wyraża zgodę na użycie nazwy i znaku graficznego NSZZ „Solidarność” na flagach, które wywieszone zostaną w tym mieście 31 sierpnia 2022 roku – w Dniu Solidarności i Wolności.

Decyzja Prezydium KK nr 64/22 ws. opinii do autopoprawki do poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (EW-20-617/21)

Prezydium KK NSZZ „Solidarność” dokonując oceny autopoprawki do poselskiego projektu ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (EW-20-617/21) podkreśla, że zmiany systemowe dotyczące kształtowania wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej są potrzebne i postulowane przez Związek.

Prezydium zwraca uwagę, że już sam fakt wniesienia autopoprawki podnoszącej minimalny średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń ze 112 % do 120 % prowadzido wniosku, że zaproponowany sposób nie jest właściwym rozwiązaniem.

Jednocześnie Prezydium KK NSZZ „Solidarność” uważa, że zmiany systemowe są oczekiwane przez pracowników państwowej sfery budżetowej, ale powinny zostać wypracowane w Radzie Dialogu Społecznego.