^ TOP BACK

Galeria

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Pikieta europejskich związków zawodowych ETF pod siedzibą Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Strasburg 16 – 18 maja 2017r.

17 maja 2017 o godzinie 10.00  rozpoczęła się symboliczna pikieta europejskich związków zawodowych ETF pod siedzibą Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (główna odbyła się 26.04.2017r. w Brukseli).
Pikieta miała za zadanie przekonać Europosłów, że racje związków zawodowych mają na celu nie tylko ochronę pracowników transportu ale również strzec bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w Europie. Obnażyliśmy intencje Komisji Europejskiej, które miały umożliwić przedsiębiorcom zwiększenie elastyczności w zakresie czasu prowadzenia pojazdów i ograniczenie czasu odpoczynku kierowców oraz wykluczające zasadę „równej płacy za tą samą pracę”.
Związkowcy afiliowani w ETF z Francji, Belgii, Polski, Rumunii, Holandii, Hiszpanii i Szwecji przy wsparciu miejscowych oddziałów związków  z FGTE, CFDT, CFTC i FO przybyli do swoich narodowych przedstawicieli w celu przeprowadzenia rozmowy i przekonania do swoich argumentów na parę godzin przed debatą na temat rezolucji dotyczącej transportu drogowego zawierającej niekorzystne rozwiązania dla kierowców zawodowych.

O godzinie 11.30 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem bardzo wielu przedstawicieli mediów (prasy i telewizji) z różnych krajów. W konferencji wzięli udział również Deputowani z PE. Przedstawiciele KSTD NSZZ „Solidarność” przeprowadzili rozmowy kilkunastoma Europosłami nie tylko z Polski w tym z Wiceprzewodniczącymi Parlamentu Europejskiego Ryszardem Czarneckim i Bogusławem Liberadzkim oraz Europosłami  z PIS Kosmą Złotowskim członkiem Komisji Transportu i Turystyki i Zbigniewem Kuźmiukiem.
W godzinach między 16-tą  a  18-tą odbyły się spotkania z przedstawicielami dwóch komisji: transportu i zatrudnienia z Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii i jeszcze kilku państw ale te były najbardziej liczne, którzy bardzo mocno akcentowali wsparcie i poparcie dla naszej inicjatywy co potwierdzili podczas debaty, która się rozpoczęła o godz. 19-tej i trwała do 20.30 oraz zobowiązali się przypomnieć przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerowi o dotrzymywaniu zobowiązań jakie złożył w sprawie likwidacji dumpingu społecznego, przestrzegania praw pracowniczych do godnej pracy i wypoczynku oraz równej płacy za tą samą pracę.
Wszystkie nasze działania nie poszły na marne, gdyż w dniu następnym Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą transportu drogowego w wersji z poprawkami zgłoszonymi przez związki zawodowe. Można powiedzieć, że odnieśliśmy kilka drobnych sukcesów, do których również można zaliczyć:
•    Wzmocnienie naszej współpracy z posłami tak face-to-face.
•    Wzmocnienie współpracy z osobami decyzyjnymi w PE.
•    Wzmocnienie naszej globalnej współpracy związkowej.
Nie ma zgody na dzielenie Europy na wschodnią i zachodnią i pracowników na kategorie.
Dzięki dużemu zaangażowaniu kierowców, aktywistów i działaczy związkowych z całej Europy  będziemy lepiej przygotowani by pozytywnie wpływać na decyzje dotyczące pracy i życia kierowców autobusów, samochodów ciężarowych i busów przy tworzeniu przepisów unijnych!
Dalszy ciąg dyskusji nad Pakietem Drogowym już niebawem i nie może nas tam zabraknąć, nasz głos musi być słyszalny – oj będzie się działo.

ZDJĘCIA

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.