Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęto decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań w związku z niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami Solidarności. Przedstawiamy specjalną grafikę z krótkim omówieniem postulatów Solidarności. - Bierzcie, korzystajcie, udostępniajcie, rozsyłajcie, niech nas widzą, niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!- zachęca Piotr Duda, szef NSZZ "S" w mediach społecznościowych.

W ocenie struktur zrzeszonych w Krajowym Sekretariacie Służb Publicznych planowany przez rząd wzrost płac w sferze budżetowej średnio o 7,8 proc. w 2023 roku jest zdecydowanie niewystarczający do zrekompensowania skutków inflacji. 

- Praktycznie każdego roku musimy walczyć o waloryzację naszych płac. Chcielibyśmy, żeby wprowadzono rozwiązania systemowe, które dałyby pracownikom budżetówki pewność, że ich pensje będą rosnąć w każdym roku. Należy stworzyć przepisy gwarantujące to, że płace będą nadążały za zawirowaniami inflacyjnymi czy jakimikolwiek innymi. Jeśli tak się stanie, to nie będzie potrzeby ciągłych interwencji i dopominania się co roku o podwyżki. - powiedział nam Bartłomiej Mickiewicz, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych.

Część artykułu w poniższym linku:

https://www.tysol.pl/a92014-Niech-wiedza-ze-jest-nas-mnostwo-i-nie-bedziemy-milczec-ani-minuty-dluzej-Solidarnosc-zada-3xP