12 proc. podwyżki dla wszystkich!
W Warszawie przed gmachem Ministerstwa Finansów  23.10.2021r. odbyła się manifestacja organizowana przez Krajową Sekcję Pracowników Administracji Skarbowej NSZZ "Solidarność"  przy współorganizacji przez Międzyzakładową Organizację Związkową (MOZ) Pracowników Sądownictwa i Prokuratury NSZZ "Solidarność"  oraz Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność".

Do Warszawy przybyło ok. 2000 osób z całego kraju. Byli obecni  nie tylko pracownicy urzędów skarbowych, urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy, ale także pracownicy sądów i prokuratury, muzealnicy, ciepłownicy, pracownicy cywilni MON.
Protestujący żądali jednakowych dla wszystkich 12-procentowych podwyżek.
Manifestujący zebrali się przed Ministerstwem  Finansów, następnie udali się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (KPRM).
 - Żądanie jest jasne - 12 proc. wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich. Nie podoba nam się, że rząd wysyła do rożnych resortów propozycje wzrostu wynagrodzeń w różnych proporcjach. Chcemy być traktowani na równi i żeby w końcu zrobili porządek z naszymi wynagrodzeniami. - mówiła Edyta Odyjas -  Przewodnicząca MOZ Pracowników Sądownictwa i Prokuratury NSZZ "Solidarność".

- Chciałabym zwrócić uwagę na katastrofalny poziom płac pracowników cywilnych MON - u, którzy też stanowią część sfery budżetowej - powiedział z kolei Mirosław Kamieński - Przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Cywilnych MON NSZZ "Solidarność". Następnie odczytał pismo wystosowane przez organizację do Premiera, w którym związkowcy wyrażają sprzeciw wobec braku podwyżek, nawet na poziomie pokrycia wzrastających szybko cen (Pismo w załączeniu).

Po nim wypowiadali się przedstawiciele innych przybyłych na manifestację grup zawodowych. Wszyscy podkreślali, że przy tak niskich płacach, niedługo zabraknie chętnych do pracy w budżetówce.

 

Załączniki:
Pobierz plik (pismo do Premiera.pdf)pismo do Premiera.pdf[ ]1921 kB2021-10-27 08:54