^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska z dniem 1 stycznia 2016r. wynosi 25 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394

MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji

Posiedzenie Grupy Sterującej "Budowanie przyszłości ...."

W dniu 07 luty 2017 r. w siedzibie Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (ETF) w Brukseli odbyło się drugie posiedzenie Grupy Sterującej Projektem „Budowanie przyszłości sektora drogowego przy zaangażowaniu pracowników transportu”.

Polskich kierowców reprezentowała Krajowa Sekcja Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność” – Tadeusz Kucharski i Tomasz Michalak.

Projekt opiera się na 3 głównych filarach, transport drogowy rzeczy, transport pasażerski oraz automatyzacja pojazdów. Wkrótce zostanie wyłoniony ekspert ds. platooningu  - jazdy zautomatyzowanej w kolumnach pojazdów ciężarowych.
W Komisji Europejskiej szykowany jest tzw. „pakiet drogowy” – zbiór 10 aktów prawnych, które mają być poddane pod modyfikacje. Związkowcy z całej Europy przyglądają się tym propozycjom i dołożą wszelkich starań, aby zmiany- jeżeli nastąpią nie szkodziły kierowcom.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z Belgii, Danii, Holandii, Niemiec, Rumuni i Polski.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na kwiecień w Warszawie.

Notatka ze spotkania

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.