^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Spotkanie pomiędzy brandenburskim oddziałem niemieckiego związku transportowców Ver.di i polskim związkiem NSZZ „Solidarność”.

W dniach 10-11 czerwca 2016 roku w miejscowości Gronowo (woj. Lubuskie) odbyło się dwudniowe spotkanie pomiędzy brandenburskim oddziałem niemieckiego związku transportowców Ver.di  z polskim związkiem NSZZ „Solidarność”.
Obecni byli przedstawiciele z wielu zakładów pracy: Komunikacja Miejska we Frankfurcie, Komunikacja Autobusowa oraz Metro w Berlinie, Deutsche Post, Pekaes, Enea, Raben, Link, Organizacja Terenowa nr 3131 Kierowców Zawodowych, XPO Polska oraz Amazon Polska, a z dolnego śląska przyjechał także Przewodniczący OZ w Butter Sp o.o. – firma transportowa specjalizujące się  m.in. w przewozie świeżych warzyw.

Poza wymienionymi przedstawicielami z zakładów pracy byli także przedstawiciele struktur nadrzędnych w związkach, z Ver.di Sekretarz regionu, koordynator działu e-commerce w tym także Amazon’a, przedstawiciel Regionu Gorzowskiego oraz Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „S”.
Tematy poruszone podczas seminarium: bieżąca współpraca, szczególnie polskich pracowników w Niemczech oraz możliwości objęcia ich opieką i ochroną przez Ver.di. Szeroko omówione zostały zagadnienie szkoleń i przysposobienia do zawodu kierowcy zawodowego, Brak wyszkolonych kierowców w coraz większym stopniu daję się we znaki pracodawcom w Polsce i Niemczech.
Kampania Fair Transport – przebieg, wnioski i dalsze plany. Ciekawy temat to digitalizacja pracy, wkraczająca coraz szybciej w nowoczesną codzienną pracę, jej wpływ na efektywność oraz warunki płacowe i socjalne pracowników.
Z punktu widzenia KSTD kluczowym tematem są pracownicy delegowani, przykład firmy AB Texel i Butter, gdzie od zeszłego roku trwają rozmowy na temat umów o pracę i warunków płacowych.
Z początkiem tego roku 86 polskich kierowców z AB Texel Polska zostało zatrudnionych w Holandii na holenderskich umowach o pracę, w zeszłym roku 26 kierowców z polskiego oddziału przeniesiono do oddziału niemieckiego na niemieckie umowy ogólne – niestety nie są one satysfakcjonujące dla kierowców ponieważ stawki za godzinę są na poziomie płacy minimalnej. W tym roku trwają intensywne rozmowy z zarządem Royal Aware – właścicielem wszystkich spółek wchodzących w skład konsorcjum o lepsze warunki finansowe dla kierowców zatrudnionych w Polsce.
Na zakończenie ustaliliśmy także, że „Dzień Akcji” ETF (Europejska Federacja Pracowników Transportu) odbędzie się 14 października pod Poznaniem, dokładniej w Sadach przy drodze krajowej nr 92.

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.