^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Szkolenie "Przewidywane zmiany na rynku transportu drogowego w Unii Europejskiej".

W dniach 15-17.02.2016 r. (3 dni) odbyło się szkolenie pod nazwą Przewidywane zmiany na rynku transportu drogowego w Unii Europejskiej.

Warsztaty przygotowane zostały przez ETUI (Europejski Instytut Związków Zawodowych)  oraz ETF (European Transport Workers’ Federation) w Brukseli, w siedzibie ETF (Galeria Agora).

Całość koordynowana była przez Sekretarza Politycznego ETF Cristinę Tilling, uczestniczyli w nim najwyżsi przedstawiciele Europejskich Związków Eduardo Chagas – Sekretarz Generalny ETF oraz Roberto Parillo – Przewodniczący Sekcji Transportu Drogowego ETF.

 Wśród zgromadzonych uczestników spotkania  byli głównie reprezentanci transportowych związków zawodowych z Anglii, Francjii, Danii, Estonii, Rumunii, z Bułgarii, Czech oraz  z Niemiec – m.in. Monika Fijarczyk z biura doradztwa ds. pracy przy DGB  z Polski  byli – Zastępca Przewodniczącego KSTD NSZZ „S” Tomasz Michalak oraz Mariusz Golec – Kierowca z Raben Transport i Marian Cieślarski – Kierowca z H.Essers;

Szkolenie dotyczyło m.in. aspektów pracowników delegowanych (Rozporządzenie RZYM I) – czyli równa praca, równa płaca. Wizji transportu w Europie na najbliższą dekadę – w związku z planowanym wdrożeniem „smart tachograph” – do 2020 roku. Informowania oraz przekazywania wiedzy zwykłym kierowcom o ich prawach, o tym co się im najzwyczajniej należy z aktów prawa, które obowiązują od lat.

Ważnym punktem była prezentacja Mads Hvida dotycząca kampanii Fair Transport Europe – wszyscy chcemy większego poszanowania do wykonywanego przez nas zawodu, a co za tym idzie, większych zarobków.  Pracodawcom powinno zależeć na eliminowaniu patologii w transporcie.

Magnesy i inne zakłócacze, lewe tarczki lub wachlarze kart do tachografów powodują drastyczne zaniżenie stawek oraz niskie zarobki kierowców – to jest  NIEUCZCIWA KONKURENCJA. Owszem znajdzie się przedsiębiorca, który powie że to jest dobre, bo to wolny rynek – naszą odpowiedzią powinno BYĆ, JEST i BĘDZIE NADAL, że jeżeli chcesz stosować nielegalne praktyki w transporcie to zmień kontynent – może Afryka cię przygarnie.

Przy okazji tego szkolenia odbyły się jeszcze dwa inne wydarzenia:

1.       Akcje na parkingach w Holandii – promujące związek, przy współpracy ze związkami z Rumunii i Holandii.

2.       Spotkanie z Europarlamentarzystami  na tematy najbardziej pilne do uregulowania.

Jeżeli jesteś członkiem związku, znasz obcy język i masz chęć działać zgłoś się do Sekcji, potrzebujemy takich jak TY!

Tekst przygotował:

Tomasz Michalak – Zastępca Przewodniczącego KSTD NSZZ „S”.

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.