^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Delegacja NSZZ „Solidarność” nie została wpuszczona do Senatu

Podczas debaty i głosowania nad projektem ustawy emerytalnej delegacja związkowców, na polecenie marszałek Sejmu Ewy Kopacz, nie została wpuszczona do Sejmu. Teraz członkowie NSZZ „Solidarność” nie mogli wejść do Senatu, aby przysłuchiwać się debacie ws. ustawy emerytalnej. Decyzję marszałków obu izb poparł premier Donald Tusk.
- To wstyd i czarny dzień polskiej demokracji – komentuje decyzję Marszałka Senatu Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.
- Rządzący pokazują, gdzie jest miejsce związku zawodowego – na ulicy. Wszelkie apele o spokój w czasie Euro brzmią w tej sytuacji jak kpina. Takie działanie władzy to prowokacja - powiedział szef „Solidarności” podczas spotkanie z dziennikarzami przed budynkiem Senatu.

Siedmioosobowa delegacja „Solidarności” miała wejść na galerię w Senacie, aby przysłuchiwać się pracom nad ustawą wydłużającą wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Jednak Marszałek Senatu, Bogdan Boruszewicz nie wyraził zgody na obecność przedstawicieli Związku.

Zdaniem szefa „Solidarności” to decyzja niezrozumiała i bulwersująca. – Nie reprezentujemy tylko Związku. Występujemy również w imieniu 2 mln obywateli, którzy poparli wniosek o przeprowadzenie referendum emerytalnego - dodaje przewodniczący „S”.

 FOTO: PAP T. Gzell (na zdjęciu od lewej: Tadeusz Kucharski – Przewodniczący Krajowej Sekcji Transportu Drogowego, Piotr Duda – Przewodniczący KK)

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.