^ TOP BACK

Galeria

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Drugie porozumienie związku NSZZ „Solidarność” z pracodawcą w firmie Butter Sp. z o.o.

Butter Sp. z o.o to firma transportowa z holenderskim kapitałem.

W dniu 16 sierpnia 2016 roku w Warszawie w siedzibie firmy  Butter Sp z o.o. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie przedstawicieli NSZZ „Solidarność”  z Zarządem Spółki.

Stronę Pracodawcy reprezentował Prezes Marc Benning w asyście Pani mecenas, stronę związkową reprezentowali: Przewodniczący oraz Skarbnik OZ NSZZ „S” w Butter, mecenas Adam Wielgus z biura prawnego Regionu Mazowsze oraz Z-ca Przewodniczącego Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „S”.

 

Negocjacje płacowe rozpoczęły się blisko rok temu i trwały do czerwca i w między czasie mieliśmy do czynienia z przeróżnymi zwrotami akcji, łącznie z tym, że powstał plan przeniesienia etatów polskich kierowców do spółki niemieckiej na lepszych warunkach. Niestety nowopowstały niemiecki oddział pod nazwą AB Butter GmbH nie zagwarantował lepszych warunków a wręcz przeciwnie  zdecydowanie gorsze.  Dowody na to z łatwością można odnaleźć w 9-cio stronicowej umowie
o pracę, które mocno godzą w godność, dotychczasowe zaangażowanie oraz doświadczenie polskich kierowców w spółce.

Negocjacje trwały aż do momentu wyznaczenia mediatora przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w celu zakończenia sporu i podpisania porozumienia, do którego doszło w czerwcu.

Pracodawca zobowiązał się podwyższyć wynagrodzenia podstawowe na wynegocjowanym poziomie w uzgodnionych kategoriach stażowych od 1 czerwca 2016 roku.

Jak to się często zdarza nieprecyzyjne zapisy dokumentu końcowego stwarzają niedomówienia i nas ten problem nie ominął.  Musieliśmy ponownie pochylić się nad podpisanym porozumieniem i dokonać uszczegółowienia jego zapisów. Ostatecznie podczas spotkania w dniu 16 sierpnia strony porozumiały się w kwestii ostatecznej wersji porozumienia.

W najbliższym czasie nie przewidujemy kolejnych negocjacji z pracodawcą, zgodnie z porozumieniem kończącym spór zbiorowy pracodawca zagwarantował sobie spokój do 2018 pod warunkiem przestrzegania zapisów umowy. Oczywiście jesteśmy czujni i będziemy obserwować działania Spółki.

Tekst  przygotował:
Andrzej Białek
Przewodniczący OZ
NSZZ „Solidarność” w Butter Sp. z o.o.

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.