^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394

MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji

Polsko-Niemieckie seminarium związkowe

W dniach 29 - 30 05 2015 w ośrodku "Kormoran" w Sulęcinie (Lubuskie) odbyło się coroczne Polsko-Niemieckie seminarium związkowe.
W spotkaniu uczestniczyli, ze strony Niemieckiej przedstawiciele związku  Ver.Di  reprezentujący sektor transportu i logistyki. Ze strony Polskiej przedstawiciele Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ Solidarność  oraz związkowcy z PEKAES, ND Polska.

Podczas seminarium szeroko omówiono zakres dalszej współpracy oraz przyszłych wspólnych spotkań  i akcji.
Strona niemiecka za pośrednictwem przedstawiciela DHL Deutsche Post zreferowała sytuację w tej firmie.
Firma DHL pozostaje w sporze zbiorowym ze swoim zarządem, (w firmie trwa strajk, zarząd zastępuje strajkujących pracownikami DHL Polska).
Przedstawiciele strony Polskiej przestawili sytuację w naszym sektorze. Omawiana była sytuacja na rynku pracy, tematy socjalne (między innymi wdrożenie przepisów MILog o płacy minimalnej).
Na zakończenie seminarium ustalony został wspólny termin przyszłego spotkania roboczego, oraz czas „Akcji tygodnia ITF”, który corocznie organizowany jest wspólnie w rejonach przygranicznych.
W tym roku tydzień Akcji ITF zorganizowany będzie w dniach 5 -10października, w tych to dniach na europejskich parkingach dla ciężarówek organizowane będą spotkania z kierowcami zawodowymi akcje promocyjne związków zawodowych  należących do ITF.
Nasza wspólna akcja (Solidarności  i Verdi) odbędzie się dnia 9 października 2015 i rozpocznie sie po stronie niemieckiej (parking Franfurter tor) a zakończy na którymś z parkingów A2 (Mostki, Poźrzadło).

Florian Rogorzyński
Skarbnik KSTD NSZZ „S”

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.