^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Protest w PKS Ostróda

Pan Roman Smoliński

Prezes Zarządu

Dyrektor Generalny

PKS Ostróda Sp. z o.o

         Rada Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność”  popiera działania  organizacji związkowych w PKS Ostróda, mające na celu obronę praw pracowniczych, interesów zawodowych i społecznych oraz godności pracowników spółki. Ich dążenie do realizacji tych celów poprzez dialog jest jak najbardziej zasadne.

Dlaczego takiej formy porozumienia pracodawca nie akceptuje jest dla nas niezrozumiałe. Nie wywiązywanie się pracodawcy z przyjętych na siebie zobowiązań wynikających z Pakietu Gwarancji Socjalnych, jak również nie przestrzeganie Zakładowego Układu Zbiorowego doprowadziło do sporu zbiorowego i może również wkrótce doprowadzić do strajku w firmie. Zdecydowanie potępiamy takie poczynania pracodawcy. Apelujemy do Zarządu Spółki PKS Ostróda oraz Zarządu „Mobilis” o pilne podjęcie rozmów z przedstawicielami organizacji związkowych i na drodze dialogu  doprowadzić do podpisania porozumienia.

         Jednocześnie informujemy, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, deklarujemy swoje poparcie i wsparcie dla pracowników PKS w Ostródzie.

Z poważaniem

za Radę Krajową Sekcji Transportu Drogowego

Tadeusz Kucharski

Gerard Skroński

PKS Ostróda

PKS Ostróda 1

PKS Ostróda 2

 

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.