Aktualności

Obchody rocznicowe bł. ks. Popiełuszki

W ramach obchodów 33. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, w Regionie Podlaskim odbyły się uroczystości temu poświęcone.

19 października br., w dniu imienin ks. Jerzego zostały złożone kwiaty pod Jego białostockim pomnikiem.

W sobotę (21.10.) wieczorem w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyła się premiera spektaklu w reżyserii Jana Nowary o życiu i śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko. Wzruszające emocje przedstawienie powstało z inicjatywy Józefa Mozolewskiego - Przewodniczącego podlaskiej Solidarności.

W niedzielę 22 października w Suchowoli odbyły się połączone uroczystości 33 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz czwartej rocznicy śmierci jego Mamy śp. Marianny Popiełuszko.

W asyście pocztów sztandarowych złożono kwiaty na grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym, a następnie przed pomnikiem bł. ks. Jerzego w Suchowoli.

Następnie w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli została odprawiona uroczysta msza święta.

Po mszy św. przy kościele parafialnym nastąpiło uroczyste posadzenie dębu Solidarności.

Pochodzący z regionu ksiądz Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 r. w Okopach koło Suchowoli. Po powstaniu Solidarności stał się jej duchowym przywódcą, był duszpasterzem krajowym ludzi pracy, a także służby zdrowia. Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 r., był systematycznie nękany i inwigilowany przez SB i MO. Zginął z rąk SB jesienią 1984 r. Uroczystość beatyfikacji ks. Popiełuszki odbyła się w 2010 r. 

Galeria zdjęć - tutaj

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »