Aktualności

Senat oddał hołd bł. księdzu Popiełuszce

Z okazji 70- tej rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd Kapelanowi i Patronowi NSZZ „Solidarność”. - Temu wybitnemu Polakowi i kapłanowi – męczennikowi, który odegrał historyczną rolę w najnowszych dziejach Polski – czytamy w uchwale.

Izba jednogłośnie podjęła uchwałę w 70. rocznicę urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, przygotowaną przez grupy senatorów PO i PiS. Przypomniano w niej życiorys, Jego posługę kapłańską, comiesięczne msze św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu i tragiczną śmierć z rąk funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL.

W obradach uczestniiczyli: brat błogosławionego ks. Jerzego - Józef Popiełuszko wraz z małżonką panią Alfredą, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski ksiądz prałat Jarosław Mrówczyński, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Jarosław Szarek, Przewodniczący KK Piotr Duda, wraz z członkami Prezydium i Komisji Krajowej a także Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego - Józef Mozolewski.

Po przyjęciu uchwały Marszałek Stanisław Karczewski wraz z przewodniczącym Piotrem Dudą dokonali otwarcia wystawy „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko. Kapłan i Męczennik” zorganizowaną przez NSZZ „Solidarność”.

Zobacz pełny tekst uchwały - tutaj

 

 

NSZZ "Solidarność"

Region Podlaski
ul. Suraska 1
15-093 Białystok
tel. (85) 748 11 00
więcej informacji »