Legitymacja

Tygodnik Solidarność


Związkowe Gadżety

Program Grosik
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 380317
Start No images


Przedwczoraj Andrzej Buczek obchodziłby 58. urodziny, a 21 października minie 5 lat jak nie ma Go już wśród nas. Pozostaje nam wdzięczna pamięć i modlitwa.

Msza św. za duszę naszego Drogiego Przyjaciela zostanie odprawiona 22 października 2017 r. (niedziela) o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Wojciecha w Cieszanowie. Po mszy św. przejdziemy na cmentarz, aby złożyć na Jego grobie kwiaty i zapalić znicze.


 

 

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Członkowie NSZZ „Solidarność”


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu
podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną służbę
w kształtowaniu młodego pokolenia oraz gorąco dziękujemy
za codzienny trud i zaangażowanie w pracę oświatową.
To dzięki Państwu, wielu ludzi poznaje siebie, odkrywa talenty
i pasje oraz znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami
i odnalezienia właściwych wzorców.

Życzymy dużo wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych
oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. „Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.” – wzywał św. Jan Paweł II. 
Niezwykłym dowodem potwierdzającym przemieniający charakter tej modlitwy oraz jej skuteczność jest książeczka Żywy Różaniec – Obozowe Votum przechowywane w zbiorach rzymskiego Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu - sporządzona w 1963 r. w Płocku po upływie dwudziestu lat od przedstawionych wydarzeń. Podpisało go ośmiu żyjących jeszcze byłych więźniów obozu w Gusen, którzy obok podpisów podali również swoje numery obozowe. Treść książeczki można przeczytać TUTAJ - POLECAM.
Obóz ten znajdował się w Górnej Austrii na lewym brzegu Dunaju, w odległości kilku kilometrów od głównego obozu koncentracyjnego Mauthausen i był jego podobozem. Założony został w celu wyniszczenia polskich patriotów, głównie inteligencji, poprzez przymusową wyniszczającą pracę w kamieniołomach Gusen i Kastenhofen.

Wiedza o niemieckich obozach koncentracyjnych jest - mimo wielu publikacji na ten temat - wciąż ograniczona. Do zapomnianych miejsc kaźni polskiej inteligencji należy obóz Mathausen-Gusen. To wstęp do artykułu Anny Jagodzińskiej, pracownika Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, pt. "Szansa przetrwania. Historia różańców z Gusen", który w całości znajdziemy w Biuletynie IPN Nr 5, maj 2017. Fragmenty:

Więcej…

 

Sejm wznawia prace nad ograniczeniem handlu. Obostrzenia będą wprowadzane stopniowo. Więzienie będzie grozić jedynie za uporczywe łamanie zakazu.
Rząd odmraża obywatelski projekt ograniczający 
handel w niedziele i dopasowuje go do swoich oczekiwań. Jak dowiedział się DGP, rządząca partia zdecydowała, że początkowo obostrzenia mają obowiązywać tylko w co drugą niedzielę. Jeśli Polacy przyzwyczają się do nich, zakaz zostanie rozszerzony na wszystkie ostatnie dni weekendu. Zmiany mają być wprowadzane już 1 stycznia 2018 r. O ile oczywiście posłowie zdążą je odpowiednio wcześniej uchwalić.

Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl
Więcej: tutaj

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 82

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................