Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Wyszukiwarka
Odsłon : 405274
Start No images

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” zaprasza
członków NSZZ „Solidarność” oraz wszystkich, którzy pragną pokłonić się Matce Bożej i wspólnie połączyć się w modlitwie

w dniu 17 stycznia 2020 roku (piątek)

do Konkatedry pw. Św. Stanisława BiM w Lubaczowie

- godz. 17.15 różaniec w intencji Ojczyzny i Ludzi Pracy 
- godz. 18.oo msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji
ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego

W piątek Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” uroczyście przekaże Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, który peregrynował w Regionie od 21 września 2019 roku do 17 stycznia 2020 roku do Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.

Matko Boża, Królowo Polski i nasza Matko dziękujemy Ci za te
piękne dni modlitwy i wszelkie łaski, które otrzymaliśmy w czasie
Twego Nawiedzenia. Niech spotkanie z Tobą, w wizerunku Matki Bożej Robotników Solidarności przyniesie trwałe owoce miłości, pokoju
i jedności w naszej Ojczyźnie, naszym Regionie i w każdym z nas.

 

"Solidarność" działa już w trzydziestu jednostkach penitencjarnych na terenie sześciu Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej. 
W warszawskiej siedzibie "Solidarności", 9 stycznia br. odbyło się zebranie członków organizacji NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej. W spotkaniu uczestniczył Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz Jerzy Wielgus, przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność".


Więce
j o spotkaniu: tutaj
Źródło: www.solidarnosc.org.pl

W Regionie Ziemia Przemyska została zarejestrowana Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Województwa Podkarpackiego z siedzibą w Przemyślu.

 


Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata.
W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia. Podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego dot. organizacji koncertu na 40-lecie powstania "Solidarności" głos zabrał Piotr Duda Przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Rok 2020 będzie obfitował w szczególne wydarzenia, które są ważne dla naszej Ojczyzny, wydarzenia rocznicowe. W maju będziemy na pielgrzymce narodowej w Watykanie, gdzie będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, duchowego patrona Związku Zawodowego Solidarność. 7 czerwca będziemy przeżywać na placu beatyfikację prymasa Tysiąclecia, a 15 sierpnia setną rocznicę Cudu nad Wisłą - mówił Piotr Duda.

Ale my jako ludzie Solidarności wiemy, że dla wielu Polaków, a w szczególności członków NSZZ Solidarność bardzo ważnym wydarzeniem będzie rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, a tym samym powstanie NSZZ Solidarność. Tym bardziej jestem dumny z tego, że możemy spotkać się tutaj na Stadionie Narodowym, podpisując ten list intencyjny. Chcemy, by to wydarzenie było szczególne. Aby to była wigilia tych rocznic w Szczecinie, w Jastrzębiu, w Gdańsku, a Katowicach i wielu zakątkach naszej ukochanej Ojczyzny - podkreślił przewodniczący.

Dlatego 29 sierpnia tu na Stadionie Narodowym odbędzie się wielkie przedstawienie, wielki koncert. Chcemy byc w tym dniu razem, rozpoczniemy przemarsz na placu Piłsudskiego, będziemy wspólnie z rodzinami, by pokazać te prawdziwe wartości o które walczyli robotnicy. Bardzo się cieszę, że to wielkie wydarzenie, o którym chcemy mówić nie tylko w naszym kraju, ale chcemy to przekazać całemu światu, bo doskonale o tym wiemy, że to nie aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, nie Mur Berliński, ale tutaj w Polsce rozpoczął się demontaż komunizmu. Dlatego cieszymy się że wspólnie z rządem, wspólnie z Telewizją Publiczną, która ma misję do zrealizowania, możemy w tym dniu wspólnie przeżywać to wydarzenie, które będziemy celebrować - podsumował Piotr Duda.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
śp. Zygmunta Majgiera


działacza NSZZ „Solidarność” w latach 80-tych, członka Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” i współorganizatora podziemnych struktur „Solidarności”
w Przemyślu, o
dznaczonego Krzyżem Wolności i Solidarności


Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 4 stycznia (sobota) 2020 r. o godz. 13.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Przemyślu, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku – Cmentarz Główny w Przemyślu.

 

Więcej…

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 88

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................