Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 440035
Start No images

Zagrożenie epidemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla zakładów pracy. Wielu pracodawców wprowadziło tzw. pracę zdalną.
Dla większości pracowników to zupełnie nowa sytuacja, która rodzi liczne pytania. W linku poniżej zaprezentowano na podstawie informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Praca w dobie koronawirusa

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

(23.03) Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w ramach opinii dot. rządowego projektu z dnia 21 marca 2020 ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tzw. “Tarcza antykryzysowa”) zgłasza następujące uwagi i postulaty:

- Należy radykalnie podnieść zasiłek dla osób bezrobotnych, w szczególności dla tych, którzy utracili lub utracą pracę w wyniku oddziaływania COVID-19 i płacili składki na ubezpieczenie społeczne, ponieważ świadczenie postojowe dla samozatrudnionych i osób na umowach cywilnoprawnych będzie wyższe niż zasiłek dla osób bezrobotnych, które były pracownikami na umowach o pracę. 

- Należy przyznać zasiłek opiekuńczy również rodzicom, których dzieci są w wieku do 15 roku życia.

- Kwota dofinansowania w okresie przestoju ekonomicznego oraz kwota dofinansowania do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy przez okres 3 miesięcy, biorąc pod uwagę obecny stan funduszu, będzie mogło otrzymać maksymalnie łącznie ok. 141 400 pracowników. Konieczne jest dofinansowanie funduszu dla zapewnienia możliwości ochrony miejsc pracy w szerszym zakresie. 

Więcej…

 

Pandemia koronarwirusa Covid 19 jest sytuacją szczególnie trudną i niebezpieczną, z jaką nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce. Wymaga od wszystkich odpowiedzialności w zapewnieniu nam przede wszystkim bezpieczeństwa zdrowotnego, ale też bezpieczeństwa ekonomicznego. W tym zakresie to okres szukania rozwiązań ratujących gospodarkę i miejsca pracy, a nie czas na rozgrywanie partykularnych interesów. Tak jak odpowiedzialnie zachowuje się społeczeństwo, polski rząd i prezydent, tak samo należy oczekiwać właściwego podejścia od nas wszystkich.

Więcej…

 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący Związku Piotr Duda.

To dla nas, ludzi Solidarności wielkie wyróżnienie, że inauguracyjne spotkanie Komisji Krajowej w 2020 roku odbywa się tu, na zaproszenie pana prezydenta w Pałacu Prezydenckim. To wyróżnienie, ale także zobowiązanie. My doskonale wiemy, jako ludzie Solidarności, że ten okres 40. lat to okres sukcesów, ale i walki, o prawa pracownicze i prawa związkowe
- powiedział Piotr Duda. 

Bardzo się cieszę, że dzisiaj na zaproszenie Pana Prezydenta przybyli do Pałacu Prezydenckiego przewodniczący: Marian Krzaklewski, Janusz Śniadek. To pokazuje jedno, o czym mówimy na prawie każdym spotkaniu i będziemy mówili to przez cały rok naszego jubileuszu: nie było pierwszej, drugiej czy trzeciej Solidarności. Od samego początku była jedna Solidarność, jeden związek zawodowy Solidarność, zarejestrowany 10 listopada 1980 roku.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" w dniu 17 stycznia 2020 r. na uroczystej mszy św. przekazał Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, który peregrynował w naszym Regionie od 21 września 2019 r. koleżankom i kolegom z Regionu Rzeszowskiego. Mszę świętą w Konkatedrze pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie koncelebrował Jego Ekscelencja ks. biskup Mariusz Leszczyński, który wygłosił homilię. Skierował do nas piękne słowa odwołujące się do wartości NSZZ "Solidarność" i wytrwałości w dalszym trwaniu na ich straży, na ścisłych i nierozerwalnych więziach „Solidarności” i wiary, na której nasz Związek jest oparty.

W obecności Jego Ekscelencji, ks. prałata Andrzeja Stopyry, pozostałych kapłanów, licznie reprezentowanych pocztów sztandarowych, związkowców z naszego Regionu, jak i Regionu Rzeszowskiego reprezentowanego przez Przewodniczącego Romana Jakima, licznie reprezentowanej grupy leśników wraz z panią Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyną Zagrobelną, harcerzy pełniących wartę przy Matce Bożej oraz mieszkańców Lubaczowa - Szymon Wawrzyszko Przewodniczący Zarządu Regionu złożył Matce Bożej Akt Zawierzenia Regionu Ziemia Przemyska i całej wspólnoty NSZZ "Solidarność”. Na zakończenie uroczystości Szymon Wawrzyszko skierował również słowa podziękowania:

Matko Boża, Królowo Polski i nasza Matko,

dziękujemy Ci za Twą obecność w Naszym Regionie, parafiach, rodzinach, składając dar modlitwy dziękujemy za Twą opiekę i stawiennictwo u Twojego Syna. Maryjo - dzięki Twojej obecności trud wzbudzenia w sobie wiary nie idzie na marne, a nasza praca nabiera głębszego wymiaru i sensu.
Peregrynując wraz z Twoim wizerunkiem doświadczyliśmy wielu wyjątkowych chwil oraz dobroci od ludzi. Przede wszystkim dominującym uczuciem to wewnętrzny spokój i zmiana postrzegania codziennych spraw, a jest to wynikiem czasu spędzonego przy Tobie na modlitwie, spotkań z ludźmi i doświadczenia poczucia wspólnoty.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 94

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................