Legitymacja

Tygodnik Solidarność


Związkowe Gadżety

Program Grosik
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 342500
Start No images

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Członkowie NSZZ „Solidarność”


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu
podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną służbę
w kształtowaniu młodego pokolenia oraz gorąco dziękujemy
za codzienny trud i zaangażowanie w pracę oświatową.
To dzięki Państwu, wielu ludzi poznaje siebie, odkrywa talenty
i pasje oraz znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami
i odnalezienia właściwych wzorców.

Życzymy dużo wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych
oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. „Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.” – wzywał św. Jan Paweł II. 
Niezwykłym dowodem potwierdzającym przemieniający charakter tej modlitwy oraz jej skuteczność jest książeczka Żywy Różaniec – Obozowe Votum przechowywane w zbiorach rzymskiego Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu - sporządzona w 1963 r. w Płocku po upływie dwudziestu lat od przedstawionych wydarzeń. Podpisało go ośmiu żyjących jeszcze byłych więźniów obozu w Gusen, którzy obok podpisów podali również swoje numery obozowe. Treść książeczki można przeczytać TUTAJ - POLECAM.
Obóz ten znajdował się w Górnej Austrii na lewym brzegu Dunaju, w odległości kilku kilometrów od głównego obozu koncentracyjnego Mauthausen i był jego podobozem. Założony został w celu wyniszczenia polskich patriotów, głównie inteligencji, poprzez przymusową wyniszczającą pracę w kamieniołomach Gusen i Kastenhofen.

Wiedza o niemieckich obozach koncentracyjnych jest - mimo wielu publikacji na ten temat - wciąż ograniczona. Do zapomnianych miejsc kaźni polskiej inteligencji należy obóz Mathausen-Gusen. To wstęp do artykułu Anny Jagodzińskiej, pracownika Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, pt. "Szansa przetrwania. Historia różańców z Gusen", który w całości znajdziemy w Biuletynie IPN Nr 5, maj 2017. Fragmenty:

Więcej…

 

Sejm wznawia prace nad ograniczeniem handlu. Obostrzenia będą wprowadzane stopniowo. Więzienie będzie grozić jedynie za uporczywe łamanie zakazu.
Rząd odmraża obywatelski projekt ograniczający 
handel w niedziele i dopasowuje go do swoich oczekiwań. Jak dowiedział się DGP, rządząca partia zdecydowała, że początkowo obostrzenia mają obowiązywać tylko w co drugą niedzielę. Jeśli Polacy przyzwyczają się do nich, zakaz zostanie rozszerzony na wszystkie ostatnie dni weekendu. Zmiany mają być wprowadzane już 1 stycznia 2018 r. O ile oczywiście posłowie zdążą je odpowiednio wcześniej uchwalić.

Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl
Więcej: tutaj

 

Pamiątki po Annie Walentynowicz, przekazane przez jej syna Janusza, trafiły 26 września do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej. Tego dnia w Centrum Edukacyjnym IPN przy ulicy Marszałkowskiej 21/25 odbyła się także promocja albumu „Anna Walentynowicz 1929–2010”, wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Źródło: https://ipn.gov.pl/pl/, więcej: tutaj

 

Zapowiedź nacisków Komisji Europejskiej na rząd premier Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego odbiła się szerokim echem. Kilka tysięcy osób wyszło na ulice protestować. – Jeśli będzie taka potrzeba, pojedziemy do Brukseli – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Więcej: tutaj

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 78

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

  

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................