Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 452148
Start No images

Pandemia koronarwirusa Covid 19 jest sytuacją szczególnie trudną i niebezpieczną, z jaką nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce. Wymaga od wszystkich odpowiedzialności w zapewnieniu nam przede wszystkim bezpieczeństwa zdrowotnego, ale też bezpieczeństwa ekonomicznego. W tym zakresie to okres szukania rozwiązań ratujących gospodarkę i miejsca pracy, a nie czas na rozgrywanie partykularnych interesów. Tak jak odpowiedzialnie zachowuje się społeczeństwo, polski rząd i prezydent, tak samo należy oczekiwać właściwego podejścia od nas wszystkich.

Więcej…

 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący Związku Piotr Duda.

To dla nas, ludzi Solidarności wielkie wyróżnienie, że inauguracyjne spotkanie Komisji Krajowej w 2020 roku odbywa się tu, na zaproszenie pana prezydenta w Pałacu Prezydenckim. To wyróżnienie, ale także zobowiązanie. My doskonale wiemy, jako ludzie Solidarności, że ten okres 40. lat to okres sukcesów, ale i walki, o prawa pracownicze i prawa związkowe
- powiedział Piotr Duda. 

Bardzo się cieszę, że dzisiaj na zaproszenie Pana Prezydenta przybyli do Pałacu Prezydenckiego przewodniczący: Marian Krzaklewski, Janusz Śniadek. To pokazuje jedno, o czym mówimy na prawie każdym spotkaniu i będziemy mówili to przez cały rok naszego jubileuszu: nie było pierwszej, drugiej czy trzeciej Solidarności. Od samego początku była jedna Solidarność, jeden związek zawodowy Solidarność, zarejestrowany 10 listopada 1980 roku.

Więcej: tutaj

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

Region Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność" w dniu 17 stycznia 2020 r. na uroczystej mszy św. przekazał Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, który peregrynował w naszym Regionie od 21 września 2019 r. koleżankom i kolegom z Regionu Rzeszowskiego. Mszę świętą w Konkatedrze pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie koncelebrował Jego Ekscelencja ks. biskup Mariusz Leszczyński, który wygłosił homilię. Skierował do nas piękne słowa odwołujące się do wartości NSZZ "Solidarność" i wytrwałości w dalszym trwaniu na ich straży, na ścisłych i nierozerwalnych więziach „Solidarności” i wiary, na której nasz Związek jest oparty.

W obecności Jego Ekscelencji, ks. prałata Andrzeja Stopyry, pozostałych kapłanów, licznie reprezentowanych pocztów sztandarowych, związkowców z naszego Regionu, jak i Regionu Rzeszowskiego reprezentowanego przez Przewodniczącego Romana Jakima, licznie reprezentowanej grupy leśników wraz z panią Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyną Zagrobelną, harcerzy pełniących wartę przy Matce Bożej oraz mieszkańców Lubaczowa - Szymon Wawrzyszko Przewodniczący Zarządu Regionu złożył Matce Bożej Akt Zawierzenia Regionu Ziemia Przemyska i całej wspólnoty NSZZ "Solidarność”. Na zakończenie uroczystości Szymon Wawrzyszko skierował również słowa podziękowania:

Matko Boża, Królowo Polski i nasza Matko,

dziękujemy Ci za Twą obecność w Naszym Regionie, parafiach, rodzinach, składając dar modlitwy dziękujemy za Twą opiekę i stawiennictwo u Twojego Syna. Maryjo - dzięki Twojej obecności trud wzbudzenia w sobie wiary nie idzie na marne, a nasza praca nabiera głębszego wymiaru i sensu.
Peregrynując wraz z Twoim wizerunkiem doświadczyliśmy wielu wyjątkowych chwil oraz dobroci od ludzi. Przede wszystkim dominującym uczuciem to wewnętrzny spokój i zmiana postrzegania codziennych spraw, a jest to wynikiem czasu spędzonego przy Tobie na modlitwie, spotkań z ludźmi i doświadczenia poczucia wspólnoty.

Więcej…

 

"Solidarność" działa już w trzydziestu jednostkach penitencjarnych na terenie sześciu Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej. 
W warszawskiej siedzibie "Solidarności", 9 stycznia br. odbyło się zebranie członków organizacji NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej. W spotkaniu uczestniczył Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz Jerzy Wielgus, przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność".


Więce
j o spotkaniu: tutaj
Źródło: www.solidarnosc.org.pl

W Regionie Ziemia Przemyska została zarejestrowana Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Województwa Podkarpackiego z siedzibą w Przemyślu.

 


Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata.
W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia. Podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego dot. organizacji koncertu na 40-lecie powstania "Solidarności" głos zabrał Piotr Duda Przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Rok 2020 będzie obfitował w szczególne wydarzenia, które są ważne dla naszej Ojczyzny, wydarzenia rocznicowe. W maju będziemy na pielgrzymce narodowej w Watykanie, gdzie będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, duchowego patrona Związku Zawodowego Solidarność. 7 czerwca będziemy przeżywać na placu beatyfikację prymasa Tysiąclecia, a 15 sierpnia setną rocznicę Cudu nad Wisłą - mówił Piotr Duda.

Ale my jako ludzie Solidarności wiemy, że dla wielu Polaków, a w szczególności członków NSZZ Solidarność bardzo ważnym wydarzeniem będzie rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, a tym samym powstanie NSZZ Solidarność. Tym bardziej jestem dumny z tego, że możemy spotkać się tutaj na Stadionie Narodowym, podpisując ten list intencyjny. Chcemy, by to wydarzenie było szczególne. Aby to była wigilia tych rocznic w Szczecinie, w Jastrzębiu, w Gdańsku, a Katowicach i wielu zakątkach naszej ukochanej Ojczyzny - podkreślił przewodniczący.

Dlatego 29 sierpnia tu na Stadionie Narodowym odbędzie się wielkie przedstawienie, wielki koncert. Chcemy byc w tym dniu razem, rozpoczniemy przemarsz na placu Piłsudskiego, będziemy wspólnie z rodzinami, by pokazać te prawdziwe wartości o które walczyli robotnicy. Bardzo się cieszę, że to wielkie wydarzenie, o którym chcemy mówić nie tylko w naszym kraju, ale chcemy to przekazać całemu światu, bo doskonale o tym wiemy, że to nie aksamitna rewolucja w Czechosłowacji, nie Mur Berliński, ale tutaj w Polsce rozpoczął się demontaż komunizmu. Dlatego cieszymy się że wspólnie z rządem, wspólnie z Telewizją Publiczną, która ma misję do zrealizowania, możemy w tym dniu wspólnie przeżywać to wydarzenie, które będziemy celebrować - podsumował Piotr Duda.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 94

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................