Legitymacja

Karty Rabatowe

Tygodnik Solidarność


Program Grosik
Związkowe Gadżety

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Wyszukiwarka
Odsłon : 452148
Start No images

 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy,
że 30 listopada 2019 r. w wieku 72 lat zmarł nasz drogi Kolega i Przyjaciel


Śp. Anatol Drąg


"Miałeś ogromne serce dla ludzi i dzieliłeś się nim, zabierasz je, ale w każdym kto miał to szczęście poznać Cię zostawiłeś jego cząstkę."

Przez wiele lat śp. Anatol Drąg pełnił funkcję przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Zakładach Mięsnych Jarosław (1998-2008), członka Zarządu Regionu Ziemia Przemyska (1998-2010), delegata Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Mięsnego, po przejściu na emeryturę był członkiem Koła Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” w Jarosławiu. Ostatnie lata pełnił zaszczytną rolę chorążego pocztu sztandarowego Oddziału Zarządu Regionu w Jarosławiu. Za zasługi i zaangażowanie w 2009 roku otrzymał tytuł "Zasłużony dla Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność".


Pogrążonej w żalu Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.


Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 3 grudnia 2019 r. o godz. 13.00 w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia w Kidałowicach.

 

W całej Polsce trwają protesty pod sklepami Castoramy przeciwko bezprawnemu zwolnieniu 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.  W samej Warszawie zgromadziło się około tysiąca osób. 
Zarząd Castorama Polska bezprawnie zwolnił członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach. - Żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych - podkreślają związkowcy.
W proteście w Warszawie biorą udział również przedstawiciele Regionu Ziemia Przemyska NSZZ "Solidarność".
Jak poinformował zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, trwają rozmowy pomiędzy zarządem Castoramy, a związkiem zawodowym Solidarność.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl
Więcej: Tysol1 Tysol2 KK1 KK2

 

W dniu 16 listopada 2019 roku w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu odbyło się poświęcenie ufundowanego Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Patronem Sztandaru został polski żołnierz, bohater i męczennik rotmistrz Witold Pilecki, zamordowany przez oprawców komunistycznych. Do dnia dzisiejszego nie jest znane miejsce pochówku zwłok rotmistrza, ale prowadzone przez IPN poszukiwania dają nadzieję na odnalezienie szczątków i godne złożenie z należnymi honorami w grobie. 
Uroczystą mszę celebrował i dokonał aktu poświęcenia Sztandaru ksiądz biskup Stanisław Jamrozek w asyście księdza Prałata Mariana Bocho. 

Więcej…

 

W dniu 9 listopada 2019 r. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności po półtora miesięcznej peregrynacji w Oddziale Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Przemyślu zawitał w Oddziale w Jarosławiu. Uroczyste powitanie przez członków NSZZ „Solidarność” oraz przedstawicieli wspólnoty parafialnej miało miejsce 10 listopada br. w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Stanisław Nabywaniec.
Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, Oddziału Regionu w Jarosławiu i Oddziału Regionu w Lubaczowie oraz Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki z siedzibą w Żurawicy.


Podczas uroczystości pożegnalnej Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności  16 listopada br.
w Kolegiacie Jarosławskiej nastąpił akt poświęcenia Sztandaru Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle. Mszy świętej przewodniczył i dokonał poświęcenia sztandaru bp. Stanisław Jamrozek. Na sztandarze został umieszczony wizerunek Rotmistrza Witolda Pileckiego – wybitnego żołnierza i oficera polskiego wywiadu, bohatera i wielkiego patrioty, oddanego nie tylko Ojczyźnie, ale i Bogu, to wiara prowadziła go przez życie.W czasie peregrynacji w Oddziale Jarosławskim Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności będzie obecny jeszcze w parafiach pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jarosławiu, pw. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie oraz pw. Świętego Józefa w Muninie.

Fot. Janusz Blok

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 94

Multimedia

Zasłużony dla Regionu

 

Publikacje
Książka wydana
przez nasz Region

.........................................................
Tomik poezji
Teresy Paryny

...........................................................