^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Dziękujemy pracownikom transportu za utrzymanie świata w ruchu.

Drodzy przyjaciele,

Jestem dumny będąc sekretarzem generalnym organizacji, która, w tych trudnych czasach,  reprezentuje pracowników transportu. Wybuch i rozprzestrzenianie się COVID-19 po raz kolejny pokazało jak zależna jest ludzkość i globalne łańcuchy dostaw od pracowników transportu, którzy utrzymują świat w ruchu.

 

Pracownicy transportu często są niewidzialnymi bohaterami, którzy nie zawsze są doceniani za poświęcenie, którym się wykazują. Ten kryzys pokazał jednak niesamowity wkład jaki wnoszą nasi członkowie w walkę z COVID-19 na całym świecie.

Pracownicy transportu są siłą napędową globalnej gospodarki połączonej łańcuchami dostaw i utrzymującej świat w ruch, co jest niezbędne do skutecznego sprostania COVID-19.

Musimy także zdawać sobie sprawę z ryzyka, na jakie narażeni są pracownicy transportu na tej linii frontu. Dla wielu naszych członków potrzeby publiczne są często stawiane przed ich osobistym bezpieczeństwem a niekiedy także przed potrzebami ich rodzin.

Kiedy rozmawiam ze stewardesą, kierowcą autobusu lub dokerem, ludźmi niesamowicie skromnymi, stwierdzam, że ostatnią  rzeczą o której kiedykolwiek wspominają są oni sami i ich potrzeby. Koncentrują się na wykonaniu pracy i zapewnieniu, że całe nasze życie będzie przebiegać w najlepszy możliwy sposób.

Wiem, że wiele rodzin i społeczności poważnie martwi się o swoich bliskich pracujących w sektorze transportowym. Jest to naturalne, zwłaszcza, że rządy na całym świecie nakazały blokadę i zaleciły ludziom aby pozostali w domach.

Chcę jednak uspokoić i zapewnić, że ITF i stowarzyszone z nim podmioty, zrobią wszystko co możliwe aby chronić naszych pracowników, ich rodziny a także unaocznią wszystkim wkład, jaki wnosi tak wielu pracowników transportu.

Nie ma znaczenia czy jesteś marynarzem, pracownikiem lotniczym, kierowcą autobusu czy pracownikiem turystyki, twoje prawo do bezpiecznego powrotu do domu musi być priorytetem. Jest to niezwykle ważna kwestia ponieważ to właśnie nasi członkowie próbują utrzymać globalną gospodarkę w ruchu.

Przypominam każdemu członkowi naszej społeczności aby zatrzymał się i pomyślał o tym jak do sklepów spożywczych dotarło jedzenie czy lekarstwa do aptek. Pomyślcie o innych pracownikach transportu, którzy teraz potrzebują waszego wsparcia ze względu na niepewną przyszłość przed którą stoją, mając na uwadze ogromne wyzwania, z którymi borykać się będą sektory turystyki i lotnictwa w przyszłości. Pomyślcie o tysiącach miejsc pracy i ich znaczeniu społeczności, które opierają się na tych niezwykle ważnych sektorach.

Mam nadzieję, że dojdziecie do takich samych wniosków co ja. Światowi pracownicy transportu zasługują na takie samo zaangażowanie i wsparcie jak my wszyscy, którzy polegamy na nich aby pomogli nam przejść przez tą pandemię. Nadszedł czas abyśmy nie pytali co pracownicy transportu dla nas robią ale zapytali,  co my możemy dla nich zrobić.

Pozostając i solidaryzując się z wami,

Stephen Cotton

Sekretarz Generalny ITF

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.