^ TOP BACK

Galeria

 


Facebook
  

 
Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 35 zł.
Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji 

Upały.

Warszawa, dnia 2 sierpnia 2018r.

KSTD – 01/08/2018

Pan Jan Buczek

Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce

Pan Maciej Wroński

Prezes Związeku Pracodawców Transportu i Logistyki, Polska

Szaowni Panowie Prezesi,  

         W ostatnich dniach w całej Europie wszyscy doświadczamy fali niezwykłych upałów. W tej sytuacji Rada Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność” zwraca się za pośrednictwem Pana Prezesa do pracodawców o potraktowanie sytuacji jako wyjątkowej i nad wyraz uciążliwej. Apelujemy o zrozumienie i wyrozumiałość przy organizacji pracy a w szczególności wypoczynku i przerw w pracy kierowców zawodowych.

 Apelujemy bo nie obciążanie finansowo kierowców za przepał paliwa związany z utrzymywaniem pojazdów na chodzie (z włączonym silnikiem) w celu utrzymania pracy klimatyzacji 

w pojazdach podczas postoju. Wskazujemy także na potrzebę umożliwienia kierowcom korzystania z odpoczynków w klimatyzowanych pomieszczeniach w hotelach, motelach itp. wzdłuż korytarzy transportowych na trasie przejazdu. Temperatury w kabinach ciężarówek na postojach mogą sięgać 50°C, parkingi jak Państwo wiecie nie są w miejscach zacienionych. Sytuacja jest poważna i należy do niej podejść zdroworozsądkowo i z pełną odpowiedzialnością za stan zdrowia Waszych pracowników.

Zwracamy się również z prośbą do służb porządkowych, nadzorujących, kontrolnych i Policji o szczególną uwagę na zaparkowane pojazdy i przebywających w nich kierowców oraz otoczenie ich szczególną opieką i nadzorem a także nie reagowania (karanie) za pracujące silniki pojazdów w czasie postoju. Sytuacja jest wyjątkowa a nie zanosi się na poprawę (spadek temperatury) w najbliższych dniach. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc kierowcom w tym trudnym okresie wykonywania ich ciężkiej pracy.

Z wyrazami szacunku

Za Radę KSTD

Gerard Skroński

Sekretarz KSTD

Tadusz Kucharski

Przewodniczący KSTD

Do wiadomości:

1.Minister Infrastruktury i Budownictwa.

2.Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

3.Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.