^ TOP BACK

Informujemy kierowców zawodowych, że składka członkowska wynosi 30 zł.

Numer rachunku bankowego  KSTD      PKO BP 16 1020 1013 0000 0602 0352 4394 
 
MOZ Nr 3131 Kierowców zawodowych    PKO BP 76 1020 1185 0000 4402 0105 3487 Więcej informacji
 

Facebook
 
 

 
 

Do wszystkich kierowców zawodowych, członków związku i sympatyków!!!

Rada Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność” informuje, że wszystkie nasze propozycje do rządowego projektu zmian w ustawie o czasie pracy kierowców nie znalazły zrozumienia wśród przedstawicieli  rządu, parlamentarzystów a przede wszystkim pracodawców.

Zmiany dotyczyły w szczególności sposobu wynagradzania i wysokości płacy minimalnej oraz środków kompensacyjnych (diety i ryczałty) dla kierowców zawodowych w transporcie krajowym i międzynarodowym.

 Od ponad roku oczekujemy na propozycje rozwiązań systemowych w transporcie drogowym.

Kolejne spotkania z przedstawicielami rządu, parlamentu i pracodawców nie przyniosły pożądanych efektów w związku z powyższym jesteśmy zmuszeni powalczyć o swoje prawa, szacunek i godność w sposób przewidziany w statucie.

Na koniec kwietnia planujemy przygotowanie akcji protestacyjnej na wyznaczonych przejściach granicznych i drogach krajowych.

20 marca nasi koledzy będą brali udział w spotkaniu na którym omawiane będą sprawy związane z płacą minimalną w europie ze związkowcami z niemieckiego związku zawodowego Ver.Di.

W dniach 25 – 26 nasi przedstawiciele będą w Brukseli na akcji protestacyjnej kierowców zawodowych z krajów europy afiliowanych w ITF i ETF oraz będą omawiane kwestie wynagradzania kierowców zawodowych w całej europie oraz warunków socjalnych w transporcie drogowym.

Nastały czasy, że trzeba siłą wydzierać cywilizowane warunki pracy i płacy dla pracowników.

Bądźmy silni, zjednoczeni i zdeterminowani do działania na rzecz umocnienia szacunku dla kierowców zawodowych.

 

Tadeusz Kucharski

Przewodniczący KSTD

NSZZ „Solidarność”

Do wszystkich

 

 

 

Znajdż na stronie

European Transport Workers' Federation

Komisja Krajowa

Sekretariat Transportowców

Solidarność Raben

Mobilis

Tygodnik Solidarność

Serwis Informacyjny Solidarności

Nasz Facebook

Treść zamieszczonych aktów prawnych jest tylko ich zapisem elektronicznym. Jedyne źródło prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią akty prawne ogłaszane i wydawane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich a prawo miejscowe i zakładowe publikują właściwe organy tych instytucji.