Solidarność Podbeskidzie Zmarł Piotr Brańka z cieszyńskiej „Celmy”

Zmarł Piotr Brańka z cieszyńskiej „Celmy”

Zmarł Piotr Brańka z cieszyńskiej „Celmy”

Udostępnij na:

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w sobotę 20 marca 2021 roku zmarł w Cieszynie nasz kolega śp. PIOTR BRAŃKA. Miał 77 lat.
PIOTR BRAŃKAPiotr Brańka był wieloletnim pracownikiem Zakładów Elektromaszynowych „Celma” w Cieszynie. W latach 1980-81 był współzałożycielem i działaczem „Solidarności” w tym zakładzie. W listopadzie 1982 roku za próbę zorganizowania symbolicznej akcji protestacyjnej przeciwko stanowi wojennemu został wraz z Bolesławem Gwizdałą aresztowany, a następnie skazany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie na karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności. Po odzyskaniu wolności powrócił do pracy w „Celmie”, gdzie pracował do emerytury, na którą przeszedł w 2000 roku.

Był aktywnym członkiem Stowarzyszenia „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”. Za swą działalność został odznaczony w 2017 roku Krzyżem Wolności i Solidarności.

Rodzinie, krewnym, przyjaciołom i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia i solidarności w bólu.

Ostatnie pożegnanie śp. Piotra Brańki odbędzie się w środę, 24 marca – o godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św. żałobna w kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie-Bobrku, a po jej zakończeniu odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu komunalnym przy ul. Katowickiej.

Udostępnij na: