Skoczów

Skoczów

 • 25 maja 2023 r.

  24 maja br. odbyło się w Skoczowie ostatnie spotkanie przed wyborami na nową kadencję związkową, na którym obecny był przewodniczący Regionu Podbeskidzie Marek Bogusz, członek Prezydium Piotr Gołąb oraz przewodniczący Organizacji Zakładowych ze Skoczowa wraz z delegatami.

   

 • Od czerwca 2020 roku przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy spółce Kuźnia Polska w Skoczowie jest Artur Słowiok. Nie narzeka na brak pracy…  (więcej…)

 • 16 listopada 2022 r.

  Informujemy, że Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o zawieszeniu jutrzejszego wyjazdu na „Marsz Godności” do Warszawy.
  Na razie nie podano nowego terminu.

  Więcej TUTAJ

  Źródło: www.tysol.pl

 • Wśród uczestników niepodległościowych uroczystości, zorganizowanych 11 listopada 2022 roku w różnych częściach Podbeskidzia, tradycyjnie nie zabrakło związkowców z “Solidarności”. (więcej…)

 • W dniu 19.10.2022 r. (środa) o godz. 16:30 odprawiona zostanie w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Skoczowie Msza Święta w intencji 38. rocznicy śmierci Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

  Serdecznie zapraszamy!

  NSZZ “Solidarność”
  O/Skoczów

 • 26 września 2022 r. Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” podjął Uchwały dotyczące uregulowań z zakresu wyborów w strukturach naszego regionu na kadencję 2023-2028.

  Wraz z Ordynacją Wyborczą NSZZ „Solidarność” (TUTAJ) stanowią one zasady i wytyczne do prowadzenia zebrań wyborczych w jednostkach organizacyjnych związku w Regionie Podbeskidzie NSZZ „S”.

  Sekretarz
  Zarządu Regionu Podbeskidzie
  NSZZ „Solidarność”
  Andrzej Madyda


  skład-KOMISJI-WYBORCZEJ


  kalendarz-wyborczy


  klucz-wyborczy

 •  

  Od lewej: Komendant OHP – Jan Szczypka, IPN Katowice – Artur Kasprzykowski, Burmistrz Skoczowa – Mirosław Sitko, Koordynator podbeskidzkiej “Solidarności” (Oddział w Skoczowie) – Michał Marek, Organizator Związkowy Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność” – Michał Przybył

  W dniu 27.09.2022 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie Artur Kasprzykowski z katowickiego IPN-u spotkał się z młodzieżą i wygłosił prelekcję pt. “Od Solidarności do wolności”.
  Inicjatorem tego spotkania był Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Skoczowie Jan Szczypka.
  Prelekcję otworzyła Dyrektor Szkoły Tatiana Urbańska – Gruca.
  Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.
   
   
   
   
   
   

   

 • 26 sierpnia 2022 r.

  W dniu 30 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 w Kościele Pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie odprawiona zostanie Msza św. w intencji NSZZ “Solidarność”. Po Mszy zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem “Solidarności”, znajdującym się przy rondzie Ofiar Stanu Wojennego.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

  Oddział Skoczów NSZZ “Solidarność” Region Podbeskidzie

 • 28 lipca 2022 r.

  Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” organizuje w dniach 14.11.2022 do 18.11.2022 r. szkolenie dla nowo wybranych oraz kontynuujących kolejną kadencję Społecznych Inspektorów Pracy, a także dla przedstawicieli Związków Zawodowych w Komisjach BHP.

  Program (szczegółowy program jest TUTAJ) szkolenia obejmuje:

  1.  Materiały niebezpieczne i wybuchowe.
  2.  Czas pracy.
  3.  Pierwsza pomoc przedlekarska – wykłady, ćwiczenia.
  4.  Praca w wysokich i niskich temperaturach.
  5.  Praktyczne szkolenie dot. gaszenia różnych materiałów łatwopalnych i niebezpiecznych.

  Uczestnicy szkolenia będą mogli zobaczyć nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe w firmie „Lotos Terminale” w Czechowicach-Dziedzicach.
  Szkolenie prowadzą Nadinspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, Specjalista z Urzędu Dozoru Technicznego oraz Koordynator BHP z Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

  Miejsce szkolenia: Dom Wczasowy Beskidy Wisła
  ul. Wypoczynkowa 10, 43-460 Wisła

  Koszt szkolenia 1100 zł (noclegi w pokojach 2-osobowych – możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym za dopłatą 30 zł/doba, pełne wyżywienie)

  Koszt szkolenia 1100 zł (noclegi w pokojach 2-osobowych – możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym za dopłatą, pełne wyżywienie).

  Zgłoszenia prosimy przesyłać do Wiceprzew./Skarbnika ZR Stanisława Sołtysika (do dnia 4.11.2022 r.) na adres:

  tel: +48 603 321 939

  email: skarb.bbial@solidarnosc.org.pl

  W celu wzięcia udziału w szkoleniu, należy złożyć wniosek (do pobrania razem z zaproszeniem: PDF) podpisany przez pracodawcę. Koszty szkolenia ponosi pracodawca.

  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

  Zdjęcie: Obraz WikiImages z Pixabay

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

43-430 Skoczów, ul. Bielska 18

michal-marek

Koordynator – Michal Marek
T: 
609 436 566
E:
michal.bbial@solidarnosc.org.pl

Godziny urzędowania
wtorek, środa: 8.00 – 16.00


michal-marek

Organizator Związkowy – Michał Przybył
T: 
786 634 584
E:
michal.przybyl.bbial@solidarnosc.org.pl

Godziny urzędowania
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00


W razie potrzeby spotkanie może odbyć się w innym dniu

SPOTKANIA PROSIMY UZGADNIAĆ TELEFONICZNIE