Cieszyn

Cieszyn

 • 28 czerwca 2022 r.

  W sobotę 25 czerwca odbyły się coroczne zawody wędkarskie na stawach w Kiczycach koło Skoczowa, organizowane przez Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”. Pogoda dopisała.

  Uczestnicy wzięli udział w dwóch kategoriach – spławik i grunt. W kategorii spławik – zwyciężył Dariusz Orawski z Hutchinson Bielsko-Biała, drugie miejsce zajął Andrzej Mokrysz z Hutchinson Bielsko-Biała, a trzecie miejsce zajął Jan Gluza z Tauronu.

  W kategorii grunt zwyciężył Grzegorz Babij z PG Silesia z Czechowic Dziedzic, drugie miejsce zajął Jan Gran z GT Poland ze Skoczowa, a trzecie miejsce zajął Michał Kupczak z Metalpolu z Węgierskiej Górki.

   

 • 13 czerwca 2022 r.

  siłownia

  Przy dokonywaniu płatności przelewem należy podać imię i nazwisko oraz nr legitymacji związkowej.

  Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ

 • 12 maja 2022 r.

  Po raz kolejny – w dniach 11-12 maja br. przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, przedstawiciele organizacji zakładowych NSZZ ,,Solidarność” Regionu Podbeskidzie pełnią służbę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona „Solidarności”.
  Dziękuję za wspólną modlitwę i udział przedstawicieli „Solidarności” z:
  – Kuźni Polskiej,
  – „Teksid” Skoczów,
  – Straży Miejskiej w Cieszynie,
  – i Organizacji Terenowej z Cieszyna.

  Koordynator O/Cieszyn
  Michał Marek

 • 4 maja 2022 r.

  W dniu 3 maja br. w Cieszynie uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości na Rynku poprzedziła patriotyczna Msza św. odprawiona w kościele parafialnym pw. Marii Magdaleny.

  Tradycyjnie, pod tablicą umieszczoną na ścianie Domu Narodowego przy Rynku, zostały złożone kwiaty. Odbyła się także lekcja śpiewu patriotycznego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele NSZZ „Solidarność” z Regionu Podbeskidzie, reprezentujący tutejszy Oddział.

  Dziękuję za wspólny udział

  Koordynator O/Cieszyn
  Michał Marek

 • 21 marca 2022 r.

  W dniu 20 marca br. odbył się uroczysty Apel pod Wałką w Cieszynie, przypadający w 80. rocznicę zamordowania 24 żołnierzy ZWK AK przez hitlerowskiego okupanta. Uroczystości poprzedziła  Msza św. w Kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w intencji tragicznie zmarłych ofiar.

  Galeria wystaw czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego otwarła wystawę pt. ,,Wałka 1942. Współczesność i pamięć”.

  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele NSZZ ,,Solidarność”, reprezentując tutejszy Oddział Związku.

  Dziękuję za udział
  Koordynator O/Cieszyn Michał Marek

 • 15 marca 2022 r.


  Szanowni Państwo,

  17 marca 2022 r. pracownicy ZUS będą w wielu miejscowościach odpowiadali na pytania o świadczenie Rodzinne 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO).

  Pomogą w złożeniu wniosków i założeniu profilu na PUE ZUS. Każdy będzie miał możliwość wyjaśnienia wątpliwości, dotyczących świadczeń rodzinnych oraz złożenia elektronicznego wniosku o 500 plus lub Rodzinny Kapitał Opiekuńczy,

  Pracownicy bielskiego Oddziału ZUS będą do Państwa dyspozycji 17 marca br. w:

  Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczyrku , ul. Beskidzka 4, w godz. 8:00 do 12:00,
  Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” w Brennej, ul. Wyzwolenia 69, w godz. 9:00 do 13:00,
  Gminnym Klubie Sportowym Radziechowy-Wieprz, Wieprz 940, w godz. 9.30 do 13.30.

  Z upoważnienia Zastępcy Dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej Pana Marcina Tomeckiego

  Z wyrazami szacunku

  Monika Willmann
  Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  Oddział w Bielsku-Białej

  Wydział Organizacji i Analiz
  ul. Krasińskiego 34,36
  43-300 Bielsko-Biała
  tel. 33 825 22 16

   

 • W niedzielę 13 lutego 2022 r. o godz. 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa połączona z pikietą przed sklepem francuskiej sieci Intermarche w Cieszynie. Związkowcy z „Solidarności” chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko łamaniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. (więcej…)

 • 9 lutego 2022 r.

  Nie tylko na „placówkę pocztową” czy „dworzec kolejowy”, ale również na „czytelnię książek” sieci handlowe próbują omijać ograniczenie handlu w niedzielę. – To łamanie prawa – mówi jednoznacznie Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”, i wyraża nadzieję, że Państwowa Inspekcja Pracy błyskawicznie rozstrzygnie te przypadki. (więcej…)

 • 6 lutego 2022 r.

  Supermarket sieci „Intermarche” w Cieszynie ogłosił się dworcem autobusowym, by ominąć ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele.  (więcej…)

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

43-400 Cieszyn, ul. Głęboka 58 T: 609 436 566
E:
michal.bbial@solidarnosc.org.pl

michal-marek-solidarnosc

Koordynator – Michał Marek

Godziny urzędowania 
poniedziałek, czwartek, piątek: 8.00 – 16.00

Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ „S” lub osoby oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach, organizowanych w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 15.30 w siedzibie Oddziału.