Solidarność Podbeskidzie Apel o wsparcie strajkujących związkowców z „W and W” Polska Sp. z o. o.

Apel o wsparcie strajkujących związkowców z „W and W” Polska Sp. z o. o.

Apel o wsparcie strajkujących związkowców z „W and W” Polska Sp. z o. o.

Udostępnij na:

7 września 2022 r.

Kolejny tydzień trwa strajk w „W and W” Polska Sp. z o.o. w Lubsku. Powodem protestu jest zwolnienie 6 września 2022 r. (z art. 52, za kierowanie strajkiem), niezgodnie z polskim prawem – Przewodniczącej Komisji Zakładowej. Grupa związkowców z Regionu Zielonogórskiego i Regionów ościennych, ich rodziny i znajomi wspierają codziennie strajkujących – w większości kobiety – podczas wiecu przed bramą zakładu.

5 września 2022 r. decyzją z 31 sierpnia 2022 r. Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze ogłosił kolejną akcję wsparcia strajkujących pracowników.
Oprócz uruchomienia funduszu strajkowego stworzono Fundusz Solidarności ze strajkującymi pracownikami „W and W” Polska Sp. z o.o. w Lubsku i ze zwolnioną Przewodniczącą Komisji Zakładowej.
Akcja skierowana jest do organizacji zakładowych NSZZ „Solidarność” Regionu Zielonogórskiego. Kierowana jest również do wszystkich Regionów naszego związku.

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” zwraca się zatem z prośbą o wsparcie i przesyłanie datków na rzecz strajkujących.

Dowolne kwoty wsparcia proszę przesyłać przelewem na rachunek Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze.

Tytuł przelewu:

Fundusz Solidarności ze strajkującymi pracownikami „W and W” Polska w Lubsku

Nazwa rachunku:    Region Zielonogórski NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze 

Numer rachunku:    07 1090 1535 0000 0000 5301 9133

Artykuł dot. w/w sprawy zamieszczony na portalu „Tysol” znajduje się TUTAJ

 

 

 

 

Udostępnij na: