Związkowcy z wizytą w legnickich biurach poselskich

 

Związkowcy namawiali posłów do poparcia wniosku w sprawie referendum emerytalnego. W Legnicy pojawili się w biurach PO, SLD i PiS. Posłów nie zastali, ale pisemne apele z prośbą o wsparcie przekazali pracownikom biur.

Związkowcy z regionu odwiedzili legnickie biura poselskie Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Niestety żadnego z posłów nie zastali, ale na ręce pracowników biur złożyli pisemne propozycje o wsparcie w sprawie referendum emerytalnego. - Pytamy posłów o ich zdanie na temat podwyższenia wieku emerytalnego – mówi Bogdan Orłowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Zagłębia Miedziowego. - Ciekawi jesteśmy jak zachowają się podczas głosowania wniosku w sprawie referendum.

Orłowski dodaje, że sprawozdanie z każdej wizyty znajdzie się w specjalnej zakładce na stronie www.referendumemerytalne.pl. - Będziemy uważnie patrzeć posłom na ręce – zapowiada.

Odwiedziny posłów w biurach poselskich odbyły się w ramach Europejskich Dni Protestu, dlatego związkowcy mieli zamiar porozmawiać także o ustawie dotyczącej podniesienia płacy minimalnej oraz o tzw. umowach śmieciowych.

W liście do każdego posła znalazły się słowa: „Apelujemy o przeprowadzenie ogólnokrajowej dyskusji na temat zmian w systemie emerytalnym. Najlepszym sposobem przekonania obywateli jest poważny dialog, a najlepszym sposobem sprawdzenia ich akceptacji jest referendum. Dlatego apeluję do Pana o poważne potraktowanie naszego wniosku i pilne jego procedowanie na forum Sejmu”.

Krzysztof Ślufcik zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość popiera działania Solidarności, także Andrzej Dola z biura Sojuszu Lewicy Demokratycznej przypomniał, że SLD o prawo do wcześniejszej emerytury walczyło już trzy lata temu.

Podczas trwającej 2 miesiące zbiórki, Solidarność zebrała blisko 1,4 mln podpisów pod wnioskiem o referendum. W czwartek, 16 lutego listy złożono w Sejmie, ale to posłowie zdecydują czy referendum się odbędzie.

 

 

            

Zobacz więcej zdjęć w galerii