III Zawody Wędkarskie o Puchar Zarządu Regionu

 

Rzeszówek, ...

... to staw w pobliżu Świerzawy, na którym w sobotę, 15 września, odbyły się III Zawody Wędkarskie o Puchar Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ "Solidarność".


W Zawodach wystartowało 9, spośród 10, zgłoszonych drużyn, reprezentujących organizacje zakładowe "Solidarności" z Regionu. Po trzygodzinnych zmaganiach z wiatrem, falą, sprzętem i rybami, sukces osiągnęli związkowcy z Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej WPEC SA Legnica z wynikiem 2812 punktów. Drugie miejsce, podobnie, jak w ubiegłym roku, zajęła drużyna z CYNK-MAL SA w Legnicy z wynikiem 1666 punktów, a trzecie reprezentacja "S" z Automatyka-Miedź Sp. z o.o. w Głogowie - 1164 punkty. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej ryb złowił Janusz Jackowski z WPEC-u, zaś największą rybę (leszcza 26 cm) złowił Wiesław Tekliński z CYNK-Mal-u, dla którego udział w sobotniej imprezie, był pierwszym startem w zawodach wędkarskich.

Zawody, zorganizowane przez Komisję Zakładową NSZZ "Solidarność" w Zarządzie Lokalami Gminnymi w Świerzawie, przy współudziale Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Świerzawie i finansowym wsparciu Zarządu Regionu, uzyskały bardzo pozytywną ocenę od uczestników i gości.

Zobacz więcej zdjęć w galerii