Rysunkowa historia o pracy aż do śmierci

 
"Solidarność” przygotowała specjalny klip rysunkowy promujący akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie utrzymania obecnego wieku emerytalnego.

 Klip przedstawia historię przeciętnego Polaka, który pełen zapału mija kolejne etapy swojego życia. Stopniowo starzeje się i zwalnia. Nie potrafi dotrzeć do miejsca odpoczynku, bo tajemnicza ręka odsuwa wciąż ławeczkę, która ostatecznie ląduje na etapie “67”. Bohater dociera do niej skrajnie wyczerpany, z więzienną kulą u nogi. Głos z offu informuje, że warto poprzeć wniosek o referendum emerytalne, jeśli nie chce się pracować aż do śmierci.

Film wyprodukowało Video Studio Gdańsk. Realizatorem filmu i autorem koncepcji scenariusza jest Grzegorz Karbowski. 

Klip jest już dostępny na fanpage’u związku na facebooku (www.facebook.com/solidarnosc oraz www.facebook.com/referendumemerytalne ). Można go też obejrzeć na stronie www.referendumemerytalne.pl oraz na kanale youtube “Solidarności” (www.youtube.com/tvsolidarnosc). Będzie też emitowany przez regionalne oddziały telewizji publicznej i telewizje kablowe.

Obejrzyj film.

 Na stronie www.referendumemerytalne.pl jest też dostępny specjalny numer Tygodnika Solidarność, poświęcony wyłącznie referendum oraz zmianom w systemie emerytalnym proponowanym przez Donalda Tuska. Wydrukowany w nakładzie 200 tys. egzemplarzy Tygodnik trafia właśnie do wszystkich struktur związku. Będzie wspomagał prowadzone w regionach i komisjach zakładowych akcje zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum.

Dział Informacji KK