Pracownicy MOPS świętują w czarnych strojach

 
21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. W legnickim oddziale MOPS kilkudziesięciu pracowników nie ma powodów do radości. W ramach protestu ubrali się na czarno.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w naszym kraju od 1990 roku. - Do tej pory, 21 listopada spotykaliśmy się z władzami miasta, prezydent składał nam życzenia, ale dziś nic nie wiemy o żadnym planowanym spotkaniu – mówi Aneta Mazur, sekretarz NSZZ „Solidarność”. - Od dwóch miesięcy trwa protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy. - Niestety do tej pory, nie zostały podjęte żadne kroki ze strony miasta, by nawiązać z nami dialog i dojść do porozumienia. 

Pracownicy domagając się wyższych pensji, przyszli dzisiaj do pracy w czarnych strojach. - To symbol braku dialogu pomiędzy nami, a władzami miasta – dodaje Mazur. - Dla nas jako związków zawodowych jest to oburzające.

Przypomnijmy. Od dwóch miesięcy, ponad 300 pracowników legnickiego MOPS-u walczy o podwyżkę. Swoją decyzję argumentują faktem, że od dwóch lat ich pensje są na tym samym poziomie. Średnie wynagrodzenie w placówce wynosi 1990 zł brutto. Pracownicy domagają się 300 zł podwyżki dla każdego pracownika.