Pracownicy MOPS będą pikietować pod Ratuszem

 

Pracownicy MOPS będą pikietować pod Ratuszem Minął termin, w którym prezydent Tadeusz Krzakowski miał odpowiedzieć załodze MOPS na ich pismo w sprawie podwyżek płac. – Rozpoczynamy protest – zapowiadają związkowcy.

- Niestety prezydent nie odpowiedział na nasze pismo w terminie trzech dni roboczych. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu protestu.

Szczegóły jego przebiegu ustalimy na czwartkowym spotkaniu – mówi Katarzyna Wojtkowska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w legnickim MOPS.

Wiadomo już jednak, że 358 pracowników legnickiej pomocy społecznej zrzeszonych w dwóch związkach zawodowych - „Solidarności” i NSZZ Pracowników MOPS, we wtorek chce urządzić pikietę pod Urzędem Miasta. - Wystąpimy oczywiście o zgodę na jej przeprowadzenie. Będzie legalna – zapowiadają związkowcy.

Protest załogi MOPS ma się rozpocząć w najbliższy wtorek (23 października) o godz. 15.30.

Tymczasem Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta zapewnia, że gospodarz miasta związkowcom na ich pismo odpowie. Nie wiadomo jednak kiedy.

- Daliśmy prezydentowi na odpowiedź trzy dni, bo nie możemy czekać. W listopadzie będzie przecież uchwalany budżet miasta i naszego ośrodka na przyszły rok. Trudno nie odnieść wrażenia, że prezydent gra na zwłokę – mówi Katarzyna Wojtkowska.