Legnicka Solidarność pamięta o błogosławionym księdzu Jerzym

 

W Parszowicach we mszy świętej uczestniczyli mieszkańcy Parszowic, przedstawiciele Solidarności z Regionu Zagłębie Miedziowe z przewodniczącym Bogdanem Orłowskim, władze powiatu lubińskiego oraz gminy Ścinawa, a także senator Dorota Czudowska, aby wspólnie modlić się za sprawą błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki za Solidarność i za Polskę.

W uroczystościach uczestniczyły także poczty sztandarowe NSZZ "Solidarność": Regionu Zagłębie Miedziowe, ZG Rudna, ZG Lubin, ZG Polkowice – Sieroszowice, Huty Miedzi Głogów oraz PeBeKa jak również OSP ze Ścinawy i Związku Sybiraków Oddział Ścinawa.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Marian Kopko – Regionalny Duszpasterz NSZZ „Solidarność” Regionu Zagłębie Miedziowe. Ksiądz Kopko wygłosił także kazanie w którym wspominał swoje pielgrzymki do grobu księdza Jerzego. Na zakończenie ksiądz Kopko mówił – życzę Solidarności i Państwu i sobie takiej wielkiej wierności Chrystusowi i Ojczyźnie jaką miał ksiądz Jerzy. I mim, że przyszły dziwne czasy, i mimo że wiele spraw ja tak naprawdę nie rozumiem, ale wierzę że ksiądz Jerzy tam nie poszedł na darmo, On tam był potrzebny i upomni się o to co ma być w Polsce – sprawiedliwe, co w Polsce ma być piękne. I o taką Polskę ja szczególnie w tej mszy świętej się modlę.

Na zakończenie mszy wierni ucałowali relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Po mszy odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Benedictinum z Legnickiego Pola

Zobacz więcej zdjęć w galerii