Legnicki Marsz na Święto Trzech Króli

 

Tysiąc osób wzięło udział w pierwszym Marszu Trzech Króli, który odbył się w Legnicy. Kolorowy orszak wyruszył spod kościoła pw. Świętego Jana Chrzciciela i tam zakończył marsz.

Marsz był inicjatywą Społecznego Ruchu Świętowania Niedzieli. Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ "Solidarność". i jednocześnie przewodniczący SRŚN powiedział, że jest pod wielkim wrażeniem, że tak wielu legniczan wzięło w nim udział, bo jak dodał, myślał, że ze względu na pogodę przyjdzie niewielu legniczan. Okazało się, że pogoda nie przeszkodziła. Wśród uczestników nie zabrakło nawet kilkuletnich dzieci.

- Z Bogiem zawsze po drodze i zawsze dobrze – powiedział Bogdan Orłowski.

Maszerujący śpiewali kolędy i skandowali :”Pamiętaj abyś dzień święty święcił” dając wyraz temu, że niedziele i święta powinny być wolne od pracy i przeznaczone na wspólne rodzinne świętowanie

– Jestem człowiekiem wiary i widzę, że jest nas coraz więcej. Wiem, że to formatowanie serc i umysłów na pewno nie przyjdzie szybko, natomiast zrobimy wszystko żeby było nas coraz więcej, żeby coraz więcej osób wiedziało w jaki sposób traktować Dzień Pański, świąteczny, każdą niedzielę. Chociażby tak jak dzisiaj Dzień Objawienia Pańskiego – mówił Bogdan Orłowski.

Przewodniczący dodał, że jest pewien, iż w przyszłym roku liczba uczestników marszu będzie kilkakrotnie wyższa. Orszak, który wyruszył spod kościoła pw. Świętego Jana Chrzciciela okrążył rynek, wokół katedry i wrócił z powrotem do kościoła. Tam uczniowie VI LO wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą zaprezentowali jasełka.