Kuźniar: Nie dla podniesienia wieku emerytalnego

 

Zbigniew Kuźniar, przewodniczący Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność Zagłębia Miedziowego zapowiada, że możliwe są protesty, jeśli rząd przyjmie ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego.

 Dotychczas Solidarności udało się zebrać 1,5 mln podpisów przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. - Akcja potrwa jeszcze miesiąc, więc jest szansa, że głosów będzie z dnia na dzień coraz więcej – mówi Zbigniew Kuźniar, przewodniczący Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność Zagłębia Miedziowego. - Chcemy przeprowadzenia referendum w tej ważnej sprawie, ale znając podejście rządu, podejmie decyzję nie zważając na głos społeczeństwa.

Kuźniar ma nadzieję, że zebranie jak największej liczby podpisów, pomoże wywrzeć presję na parlamentarzystach. - Jestem przeciwny ustawie w takim kształcie – dodaje przewodniczący. - Nie wyobrażam sobie nauczyciela w wieku 67 lat, są jednak zawody w których osoby w tym wieku mogą się świetnie sprawdzić.

Przewodniczący sekcji, jako przykład wyjścia z sytuacji, podaje rozwiązanie zastosowane przez Amerykanów. - W Stanach Zjednoczonych są zawody zarezerwowane wyłącznie dla osób do 67 roku życia, np. stróż – wyjaśnia Zbigniew Kuźniar.

Jeśli rząd przyjmie ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego, można się spodziewać licznych protestów ze strony Solidarności.