"Gaz na ulicach - Wrocław/Lubin '82"

 

W najbliższy piątek, 24 sierpnia, odbędzie się finał konkursu na graffiti historyczne . Zwycięzcy  "Gaz na ulicach - Wrocław/Lubin '82"turnieju - Filip Niziołek i Marek Laskowski zrealizują swoje projekty na specjalnie w tym celu postawionej ścianie na ul. Świdnickiej we Wrocławiu. Na osoby, które w godzinach 10-12 oraz 13-15 przyjdą obejrzeć młodych grafficiarzy w akcji, czeka dodatkowa atrakcja - możliwość wygrania biletów na koncert zespołu Scorpions. Legendarny zespół wystąpi 31 sierpnia w historycznej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wystarczy prawidłowo odpowiedź na zadane przez konferansjera pytanie (dotyczące antykomunistycznych manifestacji ulicznych) oraz mieć trochę szczęścia w losowaniu. Serdecznie zapraszamy!

Przypominam, że tematyka prac w zorganizowanym przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” konkursie na graffiti pod tytułem „Gaz na ulicach” miała nawiązywać do największych antykomunistycznych manifestacji, które odbyły się 31-08-1982 we Wrocławiu i Lubinie. Od początku swojej działalności Ośrodek pragnie zainteresować młodzież przeszłością Wrocławia i Dolnego Śląska po roku 1945. Najlepszą formą edukacji jest mówienie o historii za pomocą młodzieżowych form ekspresji. Jeszcze lepiej, gdy młodzi ludzie zaczynają sami mówić o historii własnym językiem. Aby osiągnąć ten cel, Ośrodek wielokrotnie organizował konkursy plastyczne, muzyczne i literackie oraz gry miejskie, adresowane do uczniów i studentów.

Nagrodą w grafficiarskim turnieju była nie tylko kwota 1000 złotych dla dwóch zwycięzców, ale przede wszystkim możliwość zrealizowania własnego oryginalnego projektu. Dzięki temu wrocławianie i turyści będą mogli zobaczyć grafficiarzy w trakcie tworzenia kompozycji, co jest rzadkością, bo zwykle ich dzieła powstają bez świadków. Zwycięskie prace będziemy prezentować na ul. Świdnickiej w pobliżu Rynku około dwóch tygodni.