Caritas organizuje zbiórkę dla powodzian

 

Caritas Diecezji Legnickiej organizuje zbiórkę pieniędzy i produktów żywnościowych dla rodzin, które ucierpiały przez burze i intensywne ulewy.

W nocy z 5 na 6 lipca mieszkańcy diecezji legnickiej zmagali się z ogromną ulewą i burzami. Wiele gospodarstw domowych zostało podtopionych. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Gryfowa Śląskiego, Olszyny Lubańskiej, Złotoryi, Świerzawy, Wojcieszowa i Ubocza. 

Żywioł zniszczył także drogi, mosty, niektóre budynki popękały, a mieszkańcy zostali pozbawieni prądu, zalane zostały łąki i pola.

Caritas Diecezji Legnickiej apeluje o pomoc poszkodowanym. Wszystkie osoby, które chcą pomóc finansowo, mogą wpłacać pieniądze na konto Caritas Diecezji Legnickiej 75 1090 2066 0000 0001 0311 3423. W sprawach pomocy materialnej, Caritas prosi o kontakt e-mailowy na adres legnica@caritas.pl

Z kolei 15 lipca biskup legnicki zarządził zbiórkę do puszek w parafiach. Zebrane pieniądze trafią do poszkodowanych.

Do siedziby Caritas można dostarczać potrzebne produkty żywnościowe: konserwy, mleko, wodę mineralną, gotowe dania obiadowe, dżemy, makarony, cukier. Potrzebne są także środki czystości i chemiczne.