Zorganizowani mają lepiej


NSZZ „Solidarność” ma 29 lat

W całym kraju związkowcy z „Solidarności” obchodzą 29 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Legniccy działacze złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.


- Jan Paweł II jest ojcem „Solidarności”. W ten szczególny dzień chcemy mu podziękować i oddać należny hołd – tłumaczy Bogdan Orłowski, przewodniczący zarządu regionu NSZZ „Solidarność” Zagłębia Miedziowego.

Rocznicę legniccy związkowcy wykorzystali na akcję pod hasłem „Zorganizowani mają lepiej”.

- Ma ona na celu promowanie związku zawodowego i korzyści dla pracowników wynikające z przynależności do Solidarności – mówi przewodniczący Bogdan Orłowski. Rozdano w całym Regionie kilka tysięcy ulotek i gadżetów (smycze, balonki, długipisy itp.)


W Zagłębiu Miedziowym do „Solidarności” należy około 17 tysięcy pracowników. W tym roku związek zasiliło ponad 500 nowych członków zrzeszonych w dziesięciu organizacjach zakładowych. W Legnicy - w Harterze i Nadleśnictwie.

- Jesteśmy dumni z 31 sierpnia i dorobku „Solidarności”, ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę ile jeszcze w naszym kraju jest do zrobienia. Największym problemem jest bezrobocie i łamanie praw pracowniczych. A umowy na czas określony to wręcz drążąca polskich pracowników patologia – mówi Orłowski.

lca

 

                                                          Zobacz więcej zdjęć w galerii