wakacje_2019 (Copy)

Terminy spotkań z Przewodniczącym

 rko-solidarnosc

Zapraszamy wszystkich przewodniczących organizacji związkowych NSZZ “S” skupionych w Oddziałach  lub osoby oddelegowane przez przewodniczącego do brania udziału w comiesięcznych spotkaniach.  

Bielsko-Biała i Czechowice-Dziedzice – pierwszy poniedziałek miesiąca (oprócz sierpnia – przerwa wakacyjna) o godz. 11.00 w siedzibie ZR Podbeskidzie.

Cieszynostatnia środa miesiąca o godz. 15.30
w siedzibie Oddziału.

Skoczów – pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.00 w siedzibie Oddziału.

Sucha Beskidzka – ostatni piątek miesiąca o godz. 9.00 w siedzibie Oddziału.

Żywiec – pierwszy wtorek (po ostatnim poniedziałku miesiąca) o godz. 15.30 w MOZ “Browar”.


Terminy posiedzeń Zarządu Regionu
w I półroczu 2019

 posiedzenia-solidarnosc

28    stycznia

25    lutego

25    marca

15    kwietnia

27    maja

24    czerwca

Początek zawsze o godz. 9.00


Księgowość związkowa

 informacja-dla-organizacji-zwiazkowych-solidarnosc

Od 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Brak sprawozdań jest od 1 stycznia 2015r. dotkliwie karany. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Bilans dla jednostek mikro »

Rachunek zysków i strat »

CIT-8 »

CIT-8/0 »

PIT-8C »

Informacje uzupełniające do bilansu »

Przykład do “Informacje uzupełniające do bilansu” »

 

Ogłoszenia różne

 sprawozdanie-ikonka-solidarnosc

ZR PODBESKIDZIE DYSPONUJE SALĄ KONFERENCYJNĄ NA OK. 50 OSÓB, WYPOSAŻONĄ W MULTIMEDIA.
Zainteresowanych wynajęciem sali
prosimy o kontakt z wiceprzew. ZR Stanisławem Sołtysikiem (603-321-939, 33 / 812-67-52,
e-mail: skarb.bbial@solidarnosc.org.pl).

Klub SIP

 mikroprzedsiębiorstwo-solidarność

Zapraszamy na strony klubu SIP tutaj

Msza święta

 MSZA-SOLIDARNOŚĆ

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.30, oprócz lipca i sierpnia, w Katedrze pw. św. Mikołaja odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i Solidarności.

plakat 2017 solidarność Jacek Grabowski

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

NAJNOWSZE INFORMACJE

KOMUNIKAT »

Nowe rozporządzenie w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy działaczy związkowych »

 • Potrzebna jest pomoc dla 3,5-letniej Wiktorii, wnuczki naszych przyjaciół, Magdy i Adama Pawlików, zasłużonych działaczy podziemnej „Solidarności”. Czasu jest niewiele…

 • Opublikowano dnia 23.05.2019 10:55 Reprezentatywne centrale związkowe przyjęły wspólne stanowisko w sprawie wzrostu wynagrodzeń w gospodarce narodowej, minimalnego wynagrodzenia oraz państwowej sferze budżetowej. Powinny wynieść odpowiednio: 8,6 proc., 12 proc. i 15 proc. Centrale oczekują też systemowego zagwarantowania waloryzacji najniższych świadczeń emerytalno-rentowych. pixabay.com We wczorajszym piśmie skierowanym do minister Elżbiety Rafalskiej Solidarność, OPZZ i Forum […]

 • Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 21 maja 2019 roku zmarł Franciszek Kumorowicz, przez wiele lat związany z “Solidarnością” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej. Miał 65 lat.

 • W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka”, który ukazał się w środę 22 maja, znajdziemy nowy numer „Solidarności Podbeskidzia”, a w nim….

 • Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” podpisał umowę z Zakładem Usługowo – Handlowym MIXPOL w sprawie rabatu paliwowego. Wynegocjowano rabat w wysokości 5 groszy na litrze (obejmuje wszystkie rodzaje paliw). Umowa dotyczy członków naszego związku posiadających legitymację związkową, która jest niezbędna przy zakupie paliwa. Umowa wchodzi w życie 20 maja 2019 r. Wykaz stacji, na których […]

 • Zakończyły się konsultacje, związane z planowanym nadaniem jednemu z bielskich rond nazwy “Trzeciego Szeregu Solidarności”. Inicjatywę tę, zgłoszoną przez podbeskidzką “Solidarność”, poparł prezes Instytutu Pamięci Narodowej przysyłając swoją opinię w tej sprawie. Poniżej publikujemy pełną treść tego pisma.

 • We wtorek, 14 maja 2019 roku, w bielskiej hali pod Dębowcem odbyły się finałowe rozgrywki jubileuszowego, X Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera. Wzięła w nich udział ponad setka młodych zawodniczek i zawodników, w tym tradycyjnie reprezentanci Litwy i Czech. Wśród sponsorów turnieju od lat jest podbeskidzka „Solidarność”.

 • od 1 kwietnia 2019 Po przeprowadzeniu konsultacji z pracownikami w środę 8 maja 2019 Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność FCA Poland podpisała porozumienia, wprowadzające podwyżki zbiorowe w FCA Poland oraz FCA Powertrain. W obu spółkach wynagrodzenia miesięczne (wraz z premią) wzrastają o ponad 450 zł z wyrównaniem od 1 kwietnia br.

 • Prezydent Bielska-Białej ogłosił internetowe konsultacje wniosku o nadanie jednemu z rond w mieście nazwy “Trzeciego Szeregu Solidarności”. Nadanie tej nazwy jest inicjatywą podbeskidzkiej “Solidarności”, wspartą przez dawnych działaczy podziemnej “Solidarności” i przez Stowarzyszenie “Podbeskidzie Wspólna Pamięć”. Poprzyjmy ten projekt…

 • Szanowni Państwo W dniach 13-14 czerwca 2019 r. odbędzie się szkolenie pt. „Negocjacje – komunikacja w negocjacjach”. Zgłoszenia wraz z wpłatą należy składać w Zarządzie Regionu (kontakt: Wiceprzewodniczący ZR Stanisław Sołtysik) do 31 maja br. włącznie. Ilość miejsc ograniczona. Miejsce szkolenia – Szczyrk, hotel „Zagroń”. Zakwaterowanie od godz. 8.00, rozpoczęcie o godz. 9.00. Prowadzący – […]

 • Po raz kolejny – w dniach 8-9 maja br. – przedstawiciele organizacji zakładowych NSZZ ,,Solidarność” Regionu Podbeskidzie pełnili służbę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona „Solidarności” przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

 • Dzisiaj w Katowicach odbywa się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczy Przewodniczący ZR Marek Bogusz. Po przywitaniu uczestników spotkania przez Przewodniczącego WRDS, w części pierwszej zebrania poruszano problematykę niskiej emisji w województwie śląskim oraz kwestię systemowych rozwiązań walki ze smogiem i działań antysmogowych. Omawiano zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców w związku ze […]

 • Jak co roku, przedstawiciele Podbeskidzkiej Solidarności z tutejszego Oddziału wzięli udział w   uroczystościach  Narodowego Święta Trzeciego Maja.  W programie uroczystości znalazły się  m in.:  Msza patriotyczna za Ojczyznę w Sanktuarium Matki Boskiej Cieszyńskiej , koncert Orkiestry Dętej  „Cieszynianka” , lekcja śpiewu patriotycznego na rynku, występy kapel ludowych, wykład  historyczny w Książnicy Cieszyńskiej poświęcony  uroczystości 3 […]

 • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 3 maja 2019 roku zmarł w Bielsku-Białej w wieku 91 lat Zdzisław Greffling, człowiek niezwykle zasłużony – także dla podbeskidzkiej „Solidarności”. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

Archiwum aktualności »

 

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

Zawody wędkarskie

Plakat - Festyn związkowy 2019 (Copy)

Zawody piłkarskie 2019 w Cieszynie

memorial kusocinskiego 2019

dość 2

Cityfit

Cityfit

Deklaracja członkowska » / Klauzula do deklaracji »

WNIOSEK O WYDANIE LEGITYMACJI ELEKTRONICZNEJ
I ZAMÓWIENIE NA KARTĘ PRACOWNICZĄ “LOTOS BIZNES” »

Reportaz_maj_2019

Inne KRONIKI FILMOWE z Podbeskidzia »

Filmy na “TVSolidarnosc” »

GALERIE ZDJĘĆ

ZOBACZ, CO O NAS MÓWIĄ

Związek walczy o przestrzeganie nabytych praw pracowniczych i o dobre rozwiązania prawne. Jako wspólnota jest skuteczniejszy niż działanie w pojedynkę lub w rozproszeniu.

Andrzej Madyda
Oddział Żywiec

Chciałem mieć wpływ na rozwój zdarzeń w moim zakładzie pracy oraz wyrazić własne zdanie na temat złego funkcjonowania mojej firmy.

Leszek Grajny
ZEC Energoservice Sp. z o.o.

Takie zrzeszenie jest potrzebne, gdyż wielu pracowników spotyka się z niesprawiedliwością. Siłę związku można wykorzystać do walki z bezprawnym zwalnianiem, w ochronie godności człowieka i w zmniejszaniu nierówności płacowych.

Małgorzata Dudys
MOPS Bielsko-Biała

Związek zawodowy traktuję jak “Polisę na życie”. Chciałabym uświadomić kolegom i koleżankom, że nasza organizacja jest siłą, która potrafi skutecznie bronić praw pracowniczych.

Barbara Tomaszek
Hutchinson Poland Sp. z o. o.

Jest to jedyna ochrona przed samowolą pracodawcy. Dla mnie to również sposób na spełnienie się w działalności związkowej.

Robert Pudełko
Cooper Standard Automotive

Liczny związek jest silnym partnerem w rozmowach z pracodawcą. Poprzez związek zawodowy łatwiej egzekwować swoje prawa pracownicze.

Mirosław Ellmann
Adler Polska Sp. z o. o.

 

 

Logo PWP_5b — kopia (Copy)

text4213

 

 

NASZE ODDZIAŁY

Cieszyn
Oświęcim
 
Żywiec
Sucha Beskidzka
Skoczów