AKTUALNOŚCI


Zmiana przepisów umożliwiająca przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego

9 października 2020 r. weszła w życie zmiana przepisów, która umożliwia przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego po zmianie wymiaru czasu pracy w ramach tarcz antykryzysowych. Wnioskować o ponowne przeliczenie mogą...
Zmiana przepisów umożliwiająca przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego
Komunikat Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ “Solidarność”

Odwołane Walne Zebranie Delegatów

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej nie odbędzie się sprawozdawcza sesja XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ "Solidarność" Regionu Podbeskidzie, która miała się odbyć 21 października br. Nie będzie też Mszy świętej, która miała...
Odwołane Walne Zebranie Delegatów

38. rocznica śmierci Patrona Solidarności

19 października mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Kapłan został porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB. (więcej…)
38. rocznica śmierci Patrona Solidarności

Zmarł prof. Józef Wranik

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 11 października 2020 roku w Nowej Soli zmarł w wieku 81 lat nasz kolega dr hab. inż. JÓZEF WRANIK, prof. UZ były pracownik naukowy...
Zmarł prof. Józef Wranik

Zmiana przepisów umożliwiająca przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego

9 października 2020 r. weszła w życie zmiana przepisów, która umożliwia przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego po zmianie wymiaru czasu pracy w ramach tarcz antykryzysowych. Wnioskować o ponowne przeliczenie mogą pracownicy: – którym pracodawca obniżył wymiar czasu pracy na podstawie przepisów tarcz antykryzysowych; – którym pracodawca wprowadził mniej korzystne warunki zatrudnienia niż wynikające z umów […]

Komunikat Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ “Solidarność”

Odwołane Walne Zebranie Delegatów

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej nie odbędzie się sprawozdawcza sesja XIII Walnego Zebrania Delegatów NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie, która miała się odbyć 21 października br. Nie będzie też Mszy świętej, która miała poprzedzić nasze obrady. Sesja XIII WZDR zostanie zorganizowana wówczas, gdy nie będzie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia jego uczestników. Przypominamy, że z tego samego powodu […]

38. rocznica śmierci Patrona Solidarności

19 października mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Kapłan został porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB.


Zobacz więcej aktualności

SZUKAJ  search


CHCĘ ZOSTAĆ CZŁONKIEM

Deklaracja członkowska / Klauzula do deklaracji PDF | DOC

Wniosek o wydanie legitymacji elektronicznej PDF | DOC


Karta LOTOS

Wniosek o wydanie karty LOTOS (POBIERZ)
Tabela zbiorcza do kart LOTOS (POBIERZ)
Tabelę proszę wysłać na adres: pgolab5@wp.pl

CHCĘ ZAŁOŻYĆ NOWĄ ORGANIZACJĘ

MENU


Terminy spotkań z Przewodniczącym

rko-solidarnosc

Terminy posiedzeń Zarządu Regionu

Szkolenia / Imprezy

Księgowość związkowa / US

informacja-dla-organizacji-zwiazkowych-solidarnosc

Od 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Brak sprawozdań jest od 1 stycznia 2015r. dotkliwie karany.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Ogłoszenia różne
Msza święta

MSZA-SOLIDARNOŚĆ
W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00 (oprócz lipca i sierpnia) w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Jana III Sobieskiego 10a w Bielsku-Białej odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i Solidarności.
Proboszczem kościoła Trójcy Przenajświętszej jest duszpasterz ludzi pracy ks. prałat Józef Oleszko.

FILMY


Rajd Solidarności – Pilsko 2020
BON dla członków Solidarności
Strajk ostrzegawczy w żywieckim Hutchinsonie
{"popup_fix":"false"}

Nowe rozporządzenie w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy działaczy związkowych »
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 27 listopada 2018 r. w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługującego osobie wykonującej pracę zarobkową, sposobu ustalenia wysokości wynagrodzenia albo świadczenia pieniężnego przysługującego osobie w okresie zwolnienia od pracy oraz wynikających z tego tytułu uprawnień i świadczeń

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ


  • Spotkanie promujące „Spacerownik Bielski” odbędzie się 26 października 2020 roku o godz. 17.00 w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. „Spacerownik” w przystępny sposób opisuje burzliwe dzieje „Solidarności” w Bielsku-Białej i Regionie Podbeskidzie w latach 1980-1990, prowadząc czytelników ulicami miasta i wskazując miejsca związane z tą historią. Na lokalnym rynku wydawniczym nie było dotąd podobnego opracowania.   Zapraszamy […]

POLECANE WYDARZENIA


O NAS


Związek walczy o przestrzeganie nabytych praw pracowniczych i o dobre rozwiązania prawne. Jako wspólnota jest skuteczniejszy niż działanie w pojedynkę lub w rozproszeniu.

Andrzej Madyda
Oddział Żywiec

Chciałem mieć wpływ na rozwój zdarzeń w moim zakładzie pracy oraz wyrazić własne zdanie na temat złego funkcjonowania mojej firmy.

Leszek Grajny
ZEC Energoservice Sp. z o.o.

Takie zrzeszenie jest potrzebne, gdyż wielu pracowników spotyka się z niesprawiedliwością. Siłę związku można wykorzystać do walki z bezprawnym zwalnianiem, w ochronie godności człowieka i w zmniejszaniu nierówności płacowych.

Małgorzata Dudys
MOPS Bielsko-Biała

Związek zawodowy traktuję jak “Polisę na życie”. Chciałabym uświadomić kolegom i koleżankom, że nasza organizacja jest siłą, która potrafi skutecznie bronić praw pracowniczych.

Barbara Tomaszek
Hutchinson Poland Sp. z o. o.

Jest to jedyna ochrona przed samowolą pracodawcy. Dla mnie to również sposób na spełnienie się w działalności związkowej.

Robert Pudełko
Cooper Standard Automotive

Liczny związek jest silnym partnerem w rozmowach z pracodawcą. Poprzez związek zawodowy łatwiej egzekwować swoje prawa pracownicze.

Mirosław Ellmann
Adler Polska Sp. z o. o.

CO DAJE ZWIĄZEK ?


RABATY ZWIĄZKOWE


NASZE MEDIA


ODDZIAŁY


Cieszyn
Oświęcim
 
Żywiec
Sucha Beskidzka
Skoczów