AKTUALNOŚCI


Ogólnopolski Rajd Górski Solidarności 2020

W bieżącym roku po raz kolejny organizowany jest Ogólnopolski Rajd Górski Solidarności. Trasa rajdu będzie prowadziła na Halę Miziową, dokąd najlepiej wyruszyć z Korbielowa, miejscowości położonej w Beskidzie Żywieckim (województwo...
Ogólnopolski Rajd Górski Solidarności 2020

DOMS na 40 lat NSZZ „Solidarność” – kolejne informacje

Wakacje pełne marzeń już w sierpniu Przedstawiamy kolejne informacje dotyczące akcji promocyjnej prowadzonej z okazji 40-lecia NSZZ “Solidarność”. Regulamin dotyczący oferty DOMS oraz zasady wykorzystania bonu i rezerwacji terminów znajdują...
DOMS na 40 lat NSZZ „Solidarność” – kolejne informacje

Lipcowa “Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka”, który ukazał się w czwartek, 23 lipca, znajdziemy nowy numer „Solidarności Podbeskidzia”. W najnowszym numerze „Solidarności Podbeskidzia” znajdziemy m.in. obszerny tekst o niepokojach w żywieckich...
Lipcowa “Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

TU rodziła się Solidarność – relacja filmowa

W piątek, 17 lipca, na placu Bolesława Chrobrego – centralnym miejscu w Bielsku-Białej – otwarta została wystawa „TU rodziła się Solidarność”, przygotowana przez katowicki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.  (więcej…)
TU rodziła się Solidarność – relacja filmowa

Marek Lewandowski: Powiem Wam czym jest „Solidarność”

„Solidarność” reprezentuje interesy bardzo poważnej grupy społecznej w Polsce – blisko siedmiuset tysięcznej rzeczy pracowników przemysłu, administracji, służby zdrowia, oświaty i kilku tysięcy prywatnych firm z wszystkich możliwych branż. Tam...
Marek Lewandowski: Powiem Wam czym jest „Solidarność”

2 Rajd Górski 2020

Ogólnopolski Rajd Górski Solidarności 2020

W bieżącym roku po raz kolejny organizowany jest Ogólnopolski Rajd Górski Solidarności. Trasa rajdu będzie prowadziła na Halę Miziową, dokąd najlepiej wyruszyć z Korbielowa, miejscowości położonej w Beskidzie Żywieckim (województwo śląskie), 19 km na południowy wschód od Żywca. Najszybciej można dotrzeć na miejsce wybierając jeden z poniższych szlaków: Szlak ŻółtyKorbielów (Smrek) – Hala Miziowa, czas […]

newsletter

DOMS na 40 lat NSZZ „Solidarność” – kolejne informacje

Wakacje pełne marzeń już w sierpniu Przedstawiamy kolejne informacje dotyczące akcji promocyjnej prowadzonej z okazji 40-lecia NSZZ “Solidarność”. Regulamin dotyczący oferty DOMS oraz zasady wykorzystania bonu i rezerwacji terminów znajdują się TUTAJ. Bon 200 zł Z okazji 40 – lecia NSZZ „Solidarność” spółka DOMS ufundowała dla każdego członka Związku bon o wartości 200 zł na […]

Solidarność Podbeskidzia 2

Lipcowa “Solidarność Podbeskidzia” w „Gazecie Beskidzkiej” i w internecie

W najnowszym numerze bezpłatnego miesięcznika „Gazeta Beskidzka”, który ukazał się w czwartek, 23 lipca, znajdziemy nowy numer „Solidarności Podbeskidzia”. W najnowszym numerze „Solidarności Podbeskidzia” znajdziemy m.in. obszerny tekst o niepokojach w żywieckich zakładach Hutchinson, relację z otwarcia wysawy „TU rodziła się Solidarność” w Bielsku-Białej, informację o ostatnich zawodach wędkarskich oraz o pośmiertnym uhonorowaniu ks. Zbigniewa Powady przez […]

foto

TU rodziła się Solidarność – relacja filmowa

W piątek, 17 lipca, na placu Bolesława Chrobrego – centralnym miejscu w Bielsku-Białej – otwarta została wystawa „TU rodziła się Solidarność”, przygotowana przez katowicki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. 


Zobacz więcej aktualności

SZUKAJ  search


CHCĘ ZOSTAĆ CZŁONKIEM

Deklaracja członkowska / Klauzula do deklaracji PDF | DOC

Wniosek o wydanie legitymacji elektronicznej PDF | DOC


Karta LOTOS

Wniosek o wydanie karty LOTOS (POBIERZ)
Tabela zbiorcza do kart LOTOS (POBIERZ)
Tabelę proszę wysłać na adres: pgolab5@wp.pl

CHCĘ ZAŁOŻYĆ NOWĄ ORGANIZACJĘ

MENU


Terminy spotkań z Przewodniczącym

rko-solidarnosc

Terminy posiedzeń Zarządu Regionu

Szkolenia / Imprezy

Księgowość związkowa / US

informacja-dla-organizacji-zwiazkowych-solidarnosc

Od 1 stycznia 2015 r. weszły w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Brak sprawozdań jest od 1 stycznia 2015r. dotkliwie karany.
Więcej informacji znajdziesz tutaj


Ogłoszenia różne
Msza święta

MSZA-SOLIDARNOŚĆ
W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.30 (oprócz lipca i sierpnia) w Katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny i Solidarności.

FILMY


Tu rodziła się Solidarność – wystawa
Zawody Wędkarskie – Kiczyce 2020
Ksiądz prałat Zbigniew Powada – OSTATNIE POŻEGNANIE
{"popup_fix":"false"}

Nowe rozporządzenie w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy działaczy związkowych »
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 27 listopada 2018 r. w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługującego osobie wykonującej pracę zarobkową, sposobu ustalenia wysokości wynagrodzenia albo świadczenia pieniężnego przysługującego osobie w okresie zwolnienia od pracy oraz wynikających z tego tytułu uprawnień i świadczeń

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ


  • Regionalny Ośrodek Kultury informuje, że termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs “Narodziny Solidarności – Sierpień 1980″ został przedłużony do 15 września 2020 r. Konkurs organizowany jest dla uczczenia 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Ma służyć podkreśleniu znaczenia ruchu, który doprowadził do przełomu politycznego i historycznych zmian w Polsce. Więcej informacji na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury »

POLECANE WYDARZENIA


O NAS


Związek walczy o przestrzeganie nabytych praw pracowniczych i o dobre rozwiązania prawne. Jako wspólnota jest skuteczniejszy niż działanie w pojedynkę lub w rozproszeniu.

Andrzej Madyda
Oddział Żywiec

Chciałem mieć wpływ na rozwój zdarzeń w moim zakładzie pracy oraz wyrazić własne zdanie na temat złego funkcjonowania mojej firmy.

Leszek Grajny
ZEC Energoservice Sp. z o.o.

Takie zrzeszenie jest potrzebne, gdyż wielu pracowników spotyka się z niesprawiedliwością. Siłę związku można wykorzystać do walki z bezprawnym zwalnianiem, w ochronie godności człowieka i w zmniejszaniu nierówności płacowych.

Małgorzata Dudys
MOPS Bielsko-Biała

Związek zawodowy traktuję jak “Polisę na życie”. Chciałabym uświadomić kolegom i koleżankom, że nasza organizacja jest siłą, która potrafi skutecznie bronić praw pracowniczych.

Barbara Tomaszek
Hutchinson Poland Sp. z o. o.

Jest to jedyna ochrona przed samowolą pracodawcy. Dla mnie to również sposób na spełnienie się w działalności związkowej.

Robert Pudełko
Cooper Standard Automotive

Liczny związek jest silnym partnerem w rozmowach z pracodawcą. Poprzez związek zawodowy łatwiej egzekwować swoje prawa pracownicze.

Mirosław Ellmann
Adler Polska Sp. z o. o.

CO DAJE ZWIĄZEK ?


RABATY ZWIĄZKOWE


NASZE MEDIA


ODDZIAŁY


Cieszyn
Oświęcim
 
Żywiec
Sucha Beskidzka
Skoczów