logo
top

Otrzymaliśmy do wiadomości pismo z protestem do Minister Zdrowia-publikujemy poniżej.
2010-07-20
OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY
PRACOWNIKÓW DIAGNOSTYKI MEDYCZNEJ I FIZJOTERAPII
ZARZĄD KRAJOWY
                                                                                               Wrocław dnia 05-07-2010

                                                           Pani Minister
                                                           Ewa Kopacz

     Szanowna Pani Minister!

     Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii wyraża swój sprzeciw i olbrzymie niezadowolenie ze sposobu traktowania przez Panią środowiska medycznego. Podpisanie porozumienia z tylko jedna, wybraną grupą zawodową świadczy o dyskryminacji innych zawodów medycznych. Podczas jednego ze spotkań słynnego „Białego Szczytu” mówiła Pani o potrzebie integracji środowiska i co najważniejsze powiedziała Pani, że nie pozwoli na faworyzowanie jednej grupy zawodowej. Tymczasem w przededniu wyborów prezydenckich  zmienia Pani swoje zdanie i podpisuje Pani porozumienie z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych w dniu 30.06.2010r.  
Podpisanie tego porozumienia stało się przysłowiowym kijem włożonym w mrowisko. Nie tylko wywołało oburzenie naszej organizacji związkowej, ale spowodowała niezadowolenie praktycznie każdej, nie pielęgniarskiej grupy zawodowej. Porozumienie to pogłębia  już i tak duży rozłam w środowisku medycznym.
Pragniemy Pani przypomnieć,, bo sadząc po Pani ostatnim działaniu zapomina Pani o tym, że środowisko medyczne to nie są tylko pielęgniarki. To także inne grupy zawodowe. Nasza organizacja związkowa skupia w swoich szeregach pracowników odpowiedzialnych za szeroko rozumianą diagnostykę medyczną  (laboratoryjną, radiologiczną, elektroradiologiczną), a także pracowników fizjoterapii. To dzięki  TYM ludziom lekarze mogą postawić trafną diagnozę, monitorować przebieg choroby, zapobiegać im itp. Dzięki pracownikom fizjoterapii, prowadzonej przez nich rehabilitacji mamy w społeczeństwie mniej osób niepełnosprawnych. To ich działalność we współpracy z prawidłowo prowadzonym procesem  leczenia skraca wielokrotnie okres niezdolności do pracy wielu ludzi.
Tymczasem jest Pani kolejnym Ministrem, który rzuca populistyczne hasła i dba o te grupy zawodowe, które może pozyskać dla politycznych celów, w tym wypadku w naszym przekonaniu chodziło o głosy wyborcze w wyborach prezydenckich
Nasze środowisko od lat domaga się wprowadzenia Ustawy o innych zawodach medycznych, która w sposób jasny uregulowałaby status zawodowy pozostałych medycznych grup zawodowych. Jest Pani kolejnym Ministrem, który ten problem odsuwa na bok. Nie chcielibyśmy pisać o ryzyku jakie codziennie ponoszą teraz pracownicy, bowiem w imię obniżania kosztów pomniejsza się ilość pracowników przy zwiększeniu ilości pracy. Dobrze jest gdy zachowany jest zdrowy rozsądek w tej sprawie, ale nasza organizacja obserwuje już zjawisko negatywne. Brak ustawowej regulacji, wprowadzenia standardów pracy dla tych grup zawodowych to ryzyko błędów diagnostycznych za które zapłaci pacjent swoim zdrowiem.
Chcielibyśmy wierzyć, że sprawuje Pani funkcje Ministra, który jest Ministrem całego środowiska medycznego a nie jednej tylko grupy zawodowej.

                                                                          Z poważaniem:

                                                              Przewodnicząca Zarządu Krajowego
                                                                     Grażyna Musiałkiewicz
                                                    

 Do wiadomości otrzymują:
 1.  Związki zawodowe działające w ochronie zdrowia

                        
.
2010-07-13


Z najgłębszym żalem żegnamy zmarłego w dniu 12 lipca 2010 roku


Ś.P.
Księdza Prałata Henryka Jankowskiego


Kapłana niezłomnego, oddanego sprawie wolnej Polski i służbie Kościołowi
Żegnamy Przyjaciela ludzi pracy, legendarnego Kapelana Solidarności, który do końca
pozostał wierny Ideom Sie pokaż więcejInformacja z posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia
2010-07-13


W dniu 6 lipca br. odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia o „aspektach finansowych i organizacyjnych lecznictwa szpitalnego”. W trakcie spotkania przedstawiono materiały informacyjne z Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące analizy ostatnich dziesięciu lat w zakresie:
- poziomu zadłużenia szpitali i procesie ich oddłużania ( 2003 r pokaż więcej


Otrzymaliśmy List - Zamieszczamy
2010-07-02


Koleżanki i Koledzy
Od zawsze w naszej branży nie było sprawiedliwości, nie było i nie ma czytelnych zasad i warunków, w jakich pracujemy i zarabiamy.


Wiem że NSZZ ,,Solidarność” zawsze stając po stronie słabszych domagał się systemo pokaż więcej2010-07-01


Do pobrania w formacie pdf: stanowisko

pokaż więcej


Poniżej zamieszczamy wstępne uwagi prawnika dotyczące merytorycznej zawartości porozumienia zawartego przez Minister Kopacz z OZZPiP
2010-07-01
 Uwagi na temat porozumienia z dnia 30 czerwca 2010 r. zawartego pomiędzy Ministrem Zdrowia a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych  1. Porozumienie to nie ma charakteru normatywnego. Nie spełnia ono wymagań określonych w art. 9 § 1 k.p. Nie zostało ono zawarte na podstawie wyraźnego upoważnienia ustawowego. Stronami tego porozumienia nie jest p pokaż więcejJarosław Kaczyński do ludzi pracy
2010-07-01

Koleżanki i Koledzy!
Podejmując decyzję, że będę ubiegał się o urząd Prezydenta RP, zadeklarowałem, iż chcę kontynuować ideę solidarnej Polski, tak bliską mojemu śp. Bratu, Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, człowiekowi wielkiej wrażliwości społecznej.


Dobrze wiem, z jakimi trudnościami spotykają się dziś ludzie pracy w naszym kraju. Chociaż kreowanie polityki gospodarczej i społecznej należy do rządu i parlamentu, to jednak deklaruję, że jako prezydent zrobię wszystko, by ch pokaż więcejArtykuł do przeczytania
2010-07-01
 Zapraszamy do przeczytania artykułu który ukazał się w gazecie „Nasza Polska”. Wywiadu udzieliła Maria Ochman Przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” na temat przekształceń własnościowych z zakresu lecznictwa szpitalnego lansowanego i realizowanego przez koalicję PO - PSL Link: http://www.naszapolska.pl/index.php/component/cont pokaż więcej


„Zdrowa konkurencja na rynku usług medycznych” ???
2010-06-16
 Wszystkich błądzących, wątpiących i nieprzekonanych co oznacza prywatyzacja, zachęcamy do lektury rozdziału 8 – Narodowy Program Ochrony Zdrowia „Polska Obywatelska”  Link: http://www.platforma.org/pl/program/ pokaż więcej


Informacja dotycząca funkcjonowania rady pracowników i przeprowadzania wyborów członków rady po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 lipca 2008 r.
2010-06-16

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji umożliwiła powoływanie rad pracowników, jako organu reprezentującego pracowników. Prawo powołania rady pracowników zostało przyznane pracownikom zatrudnionym u pracodawców prowadzących działalność gospodarczą zatrudniających początkowo co najmniej 100, a w okresie przypadającym po dniu 23 marca 2008 r. co najmniej 50 pracowników.


Uprawnienia rady są odmienne od kompetencji związków z pokaż więcej
PlakatKalendarz

Maj 2021
PnWtSrCzPtSbNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
bottom